Polonya üniversite ücretleri ve Fiyatları 2021 Polonya’da üniversite eğitimiyle, yurtdışında eğitim planı yapmakta olan herkes; yeteneklerine, kariyer hedeflerine, kişisel beklentilerine ve bütçesine en uygun eğitim programını alarak, eğitimlerini yurtdışında sürdürecek, en köklü ve uzman akademik kadroya sahip olan Polonyada üniversite eğitimlerinde Avrupa Standartlarında kaliteli eğitim verilmektedir.Polonya üniversite ücretleri ve Fiyatları 2021

Polonya'da Üniversite Eğitimi Ücretleri ve Fiyatları

Polonya’da üniversitelerin kadrolarında Nobel Ödüllü profesörler, dallarında uzman akademisyenler bulunmaktadır. Polonya’da üniversite eğitimi ile öğrenciler dünyadaki önemli üniversiteler ile öğrenci değişim programı çerçevesinde işbirliği içerisinde olunan ve uluslararası şirketlerle de ortak projeler vasıtasıyla bir araya gelen üniversitelerde eğitim göreceklerdir.

Polonya’nın Avrupa’ya dönük bir yapısının olması, eğitim sisteminin Avrupa ile eşdeğerliği, eğitim kalitesinin yüksekliği ve yaşam maliyetlerinin çok ekonomik olması Polonya’da üniversite eğitimini cazip hale getirmiştir. Ülkemizdeki özel üniversite fiyatlarıyla kıyaslandığında özellikle Polonya’da üniversite eğitimi ile öğrenciler gelecekleri için kendileri adına bir fark yaratmış olacaklardır. Eğitim süresi açısından ise Polonya’da üniversite eğitimi daha kısa süreli olmakla birlikte mezun olduktan sonra öğrenciler doğrudan iş hayatına atılabilme fırsatını da yakalayacaklardır.

Türkiye’de üniversite sınavına girerek istediğiniz bölümü kazanamadıysanız veya üniversitenizden ve bölümünüzden memnun değilseniz, daha iyi bir eğitim hedefiniz varsa Polonya’da üniversite eğitimi sizler için doğru ve iyi bir tercih olacaktır.

YKS ve TYT sınav sonucuna gerek olmadan sadece lise diploması ile Polonya’da üniversite eğitimi almak için birçok farklı üniversiteye başvuru gerçekleştirebilirsiniz.

YÖK’ün onay verdiği dünyanın en iyi 1000 üniversitesi arasında yer alan Polonya üniversiteleri:

 1. Jagiellonian University
 2. University of Warsaw
 3. AGH University of Science & Technology
 4. Warsaw University of Technology
 5. Adam Mickiewicz Universite
 6. University of Wroclaw
 7. Wroclaw University of Technology
 8. Nicolaus Copernicus University
 9. Medical University Warsaw
 10. University of Silesia
 11. Medical University Lodz
 12. University of Lodz
 13. University of Gdansk
 14. Medical University Silesia
 15. Poznan University of Medical Sciences
 16. Medical University Gdansk
 17. Lodz University of Technology
 18. Medical University Silesia
 19. Poznan University of Technology
 20. Poznan University of Medical Sciences
 21. Warsaw University of Life Sciences
 22. University of Warmia & Mazury
 23. Maria Curie-Sklodowska University
 24. Poznan University of Life Sciences
 25. Medical University of Lublin
 26. Wroclaw University of Environmental & Life Sciences

İlk 1000’de yer alan üniversiteler için linke tıklayınız

Polonya Üniversitelerinin Bölüm fiyatları için Polonya’da Üniversite Eğitimi Ücretleri ve Fiyatları

Tıp ve diş hekimliği gibi bölümler dahil birçok bölüme Polonya’da Üniversite eğitimi alabilmeniz için YKS VE TYT sınavsız başvurabilme hakkınız bulunmaktadır.

Yatay geçiş planı olan üniversite öğrencileri ile ön lisans okuyan öğrencilerde lisans tamamlamak için Polonya’da üniversite eğitimi almak için başvurularını gerçekleştirebilirler.

Yabancı öğrenciler için eğitim dili İngilizcedir. İngilizce dil seviyenizi belgeleyen ielts, toefl gibi sınav sonuç belgeleriniz ile yada İngilizce dil eğitimi veren bir okuldan mezun olmuşsanız yapılacak mülakatla, olumlu izlenim bırakabilirseniz, hazırlık okumadan Polonya’da üniversitelerde eğitim için doğrudan 1. sınıfta başlamanız mümkün olmaktadır. Yabancı dil bilmeyenler ise ingilizce hazırlık sınıflarında eğitim görmektedirler.

Polonya’da üniversitede eğitim sadece bir fırsat değil, aynı zamanda yabancı bir ülkede kazanabileceğiniz unutulmaz bir yaşam deneyimi de olacaktır. Üniversitede yeni kültürlerle ve farklı insanlarla tanışma olanağı elde edecek, aktif bir sosyal üniversite yaşamı içinde kendinizi bulacaksınız.

Polonya’da Üniversite Eğitiminin Avantajları

 • Avrupa’nın seçkin üniversitelerinde eğitim alma imkanı
 • İngilizce eğitim ve İngilizce hazırlık programları
 • Yüksek standartlarda eğitim kalitesi
 • Avrupa eğitim sistemi ile eşdeğer eğitim
 • YÖK tarafından denkliği tanınan üniversitelerde eğitim
 • Eğitim maliyetlerinin düşük olması
 • Ekonomik yaşam maliyeti
 • Güvenilir bir ortamda öğrenci hayatı
 • Farklı kültürlerle tanışma olanağı
 • Serbest dolaşım sayesinde Avrupa’nın bir çok şehrini görme imkanı
 • 3 yıl olan lisans bölümleri sayesinde iş hayatına daha çabuk atılma
 • Üniversite eğitimi sonrası Türkiye’de , dilerseniz Polonya veya Avrupa’nın farklı şehirlerinde çalışma imkanı

Detaylı Bilgi İçin Bizimle İletişime Geçin: https://www.polonyaakademi.com/

 

BENZER YAZILAR

Çalışma İzni ve Vize Danışmanlık Hizmetimiz

Dosya ve Süreç Takibini sağlamak üzere: 1-Lehçe Yeminli Tercümanlık & Danışmanlık Hizmeti 2-Başvuru formları ve gerekli evrakların tamamlanması 3-Polonya’dan gerekli çalışma izni çıkarılması 4-Polonya Vize Randevu alımı ve başvurusunun yapılması Ödeme, İptal ve İade Koşulları Toplam hizmet bedeli: 2500€...

DEVAMINI OKU

Polonya Harçsız Öğrenci Pasaportu 2024

Öğrenci Pasaportu Nedir? Öğrenci pasaportu, seyahat ya da eğitim amacıyla yurt dışına çıkmayı planlayan öğrencilere verilen seyahat belgesine denir. Öğrenci pasaportu, belirlenmiş şartları karşılayan her öğrenciye verilir. Temele bordo pasaporttur ama öğrencilere göre özel olarak düzenlenmiştir. Öğrenci Pasaport...

DEVAMINI OKU

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır

Polonya Vize Randevusu Nasıl Alınır? Ayrıntılı Rehber Polonya, tarihi zenginlikleri, güzel şehirleri ve yüksek kaliteli eğitim olanaklarıyla cazip bir destinasyon olarak öne çıkmaktadır. Polonya’ya seyahat etmek isteyenler, vize almak zorundadır ve vize alım süreci Polonya vize randevusuyla başlar. Bu...

DEVAMINI OKU