21. Yüzyıl Diplomasisi Collegium Civitas Üniversitesi

GENEL BAKIŞ

Kuruluş (yıl): 1997

Tür: Özel Üniversite

Ana uzmanlık (lar): Uluslararası ilişkiler Gazetecilik ve yeni medya Sosyoloji

Rektör: prof. Stanisław Mocek

Öğrenci (toplam): 2.60 bin

Akademik personel: 0.20 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Collegium Civitas, Polonya Bilimler Akademisi’nden Profesörlerin ortak girişimi ile 1997 yılında kurulmuş, devlet dışı modern bir üniversitedir. En başından beri, en yüksek eğitim standartlarını geliştirdi ve sürdürdü. Tüm çalışma alanlarındaki eğitimin kalitesi, Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı ve Polonya Akreditasyon Komitesi tarafından yapılan olumlu değerlendirmelerle doğrulanmaktadır. Collegium Civitas, Polonya’daki Üniversitelerin ulusal sıralamasında en üst sıralarda yer almaktadır. Mezunlarımız son derece başarılı ve tatmin edici kariyer yollarına devam ediyor.

Collegium Civitas, Varşova’nın kalbinde – Kültür ve Bilim Sarayı’nda yer almaktadır.

Collegium Civitas, aşağıdaki alanlarda İngilizce, Lehçe ve iki dilli Lehçe-İngilizce akademik programlar sunmaktadır: Yönetim ve Pazarlama; Güvenlik ve Bilgi Analizi; Yeni Medya ve Gazetecilik; Sosyoloji, Kültür ve Sanat; Uluslararası İlişkiler ve Diplomasi.

En İyi Akademik Fakülte ve Bireysel Yaklaşım:

200’ün üzerinde tanınmış profesör ve öğretim görevlisi

yabancı ve Polonyalı öğretim görevlileri tarafından yürütülen dersler

medya, iş dünyası, uluslararası ilişkiler uzmanları (aralarında eski büyükelçiler)

küçük boyutlu gruplar

eğitime pratik yaklaşım

Eğitim Süresi : 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4300€/YIL

21. Yüzyıl Diplomasisi Collegium Civitas Üniversitesi

Açıklama:

  1. Yüzyıl Diplomasisi. Zorluklar ve Uygulama, büyükelçiliklerde ve diplomatik misyonlarda, uluslararası kuruluşlarda ve şirketlerde, bakanlıklarda ve kamu yönetiminde gelecekteki bir kariyerle ilgilenenler için son teknoloji bir Yüksek Lisans programıdır. Programın Akademik Danışmanı, alanında önde gelen uzmanlardan biri ve Polonya’nın Yunanistan, Mısır ve Sudan’daki eski Büyükelçisi Büyükelçi Grzegorz Dziemidowicz’dir.

 

Sosyal medya ve mevcut iletişim biçimleri, çağdaş diplomasiyi büyük ölçüde etkilemiş, onu daha etkileşimli hale getirmiş ve halktan geri bildirim alabilecek hale getirmiştir. Ancak, yeni medyanın sürekli gelişiminin bir sonucu olarak, diplomasi, öğrencilerimizin uzmanlar ve uygulayıcılarla sınıfta analiz ettikleri zorluklarla karşı karşıyadır. Collegium Civitas’ta okuyun – Polonya, Varşova’nın kalbinde modern, çok kültürlü üniversite! 21. Yüzyıl Diplomasi programımızı seçtiğinizde, çağdaş diplomatik uygulamalara ilişkin çok boyutlu bir bakış açısı geliştirme ve farklı kültürlerde kök salmış uluslararası kuruluşlar ve kurumlar arasındaki etkileşimler hakkında bilgi edinme fırsatına sahip olacaksınız.

 

Müfredat İngilizce olarak yürütülür, bu da dil becerilerinizi geliştirebileceğiniz ve uluslararası bir ortamda hayalinizdeki bir işi bulma şansınızı artırabileceğiniz anlamına gelir.

 

Aşağıdaki becerileri edineceksiniz:

 

müzakere tekniklerinin nasıl kullanılacağı;

uluslararası siyasetteki önemli olayların derinlemesine anlaşılmasına dayalı tekliflerin nasıl analiz edileceği ve detaylandırılacağı;

diplomasi nasıl yönetilir;

lobicilik tekniklerinin nasıl kullanılacağı;

verilerin, bilgilerin ve fikirlerin eleştirel olarak nasıl değerlendirileceği.

 

Kariyer İmkanları:

 

elçilikler ve diplomatik misyonlar,

uluslararası kuruluşlar ve şirketler,

bakanlıklar

kamu Yönetimi,

sivil toplum kuruluşları.