SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Avrupa Yönetimi Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi

Kuruluş yılı:  1816

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Uluslararası ilişkiler,  Yönetim ve ekonomi,  Psikoloji

Rektör: Prof. Marcin Pałys

Öğrenci (toplam): 48.60 bin

Akademik personel: 3.50 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Her yıl Varşova Üniversitesinde’de yaklaşık 60.000 kişi eğitim görüyor. Adaylara beşeri bilimler, sosyal ve doğa bilimleri alanlarında çok çeşitli kursların yanı sıra birçok disiplinlerarası kurs sunuyoruz. Modern dil müfredatına ek olarak, UW İngilizce olarak 20 eğitim programı sunmaktadır. Vayarşova Üniversitesi’ndeki çalışmalar, uluslararası sıralamalarda üst sıralarda yer almaktadır. 20.000’e ulaşan araştırma üniversitelerinin toplam sayısı dikkate alındığında, Varşova Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk% 2’de yer almaktadır. Varşova Üniversitesi, eğitim kalitesinin karşılaştırmalı değerlendirmesinde (Quacquarelli Symonds Dünya Üniversite Sıralaması, Eduniversal En İyi Yüksek Lisans ve Dünya Çapında MBA) çok iyidir. Bu sıralamalar, dünyadaki binlerce kurs arasından belirli bir disiplindeki en iyi 200 üniversiteyi seçer.

Üniversitenin faaliyetlerinin önde gelen fikirleri, öğretim ve araştırma birliğinin yanı sıra müfredatta yer alan tüm bilgi alanlarının uyumlu bir şekilde gelişmesidir. Varşova Üniversitesi 3.500 bilim insanı istihdam etmektedir. Üniversitenin araştırma ekipleri, her yıl AB fonları ve uluslararası vakıflar ve araştırma enstitülerinden gelen hibelerle finanse edilen 150’den fazla programa katılmaktadır.

Varşova Üniversitesinde toplam yaklaşık 3.000 yabancı var: öğrenciler, doktora öğrencileri, çalışanlar ve Erasmus bursiyerleri. Akademik değişim açısından, Varşova Üniversitesi sadece Polonya’da değil, aynı zamanda uluslararası alanda da öne çıkmaktadır ve Avrupa Komisyonu sıralamasında liderlerden biridir.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 3500€/YIL

Avrupa Yönetimi Varşova Üniversitesi

Kabul şartları:

Program tüm uluslararası ve Polonyalı başvuru sahiplerine açıktır. Kabul için uygun olanlar, aşağıdakilerden biri tarafından onaylanan B2 düzeyinde İngilizce bilgisine sahip olan ve herhangi bir disiplinde lisans, yüksek lisans, mühendis veya eşdeğer dereceye sahip kişilerdir:

 

dil sertifika sınavı,

UW Yabancı Dil Öğretimi Merkezinde sınav,

yüksek öğrenim diploma eki.

B2 seviyesinde İngilizce kanıtı bulunmayan adaylar, o dili bildiklerini kanıtlamak için bir sınava girerler.

 

Yeterlilik prosedürü, puana dönüştürülen son yüksek öğrenim diploma notuna dayanır.

 

Bir adayın nihai puanı 20-100 arasında bir sayıdır. Kabul, adayın sıralama listesindeki konumuna bağlıdır.

 

Açıklama:

Zorunlu dersler dışında öğrenciler uygulamalı uzmanlık derslerine katılmak zorundadır. Aşağıdaki uzmanlıklardan birini seçebilirler:

 

Avrupa İşleri Yönetimi

AB Fonları ve Programları

AB Diplomasisi

Öğrenciler, zorunlu ve uzmanlık derslerinden akademik yıl başına 60 AKTS almakla yükümlüdür.