SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bilgisayar Bilimi Lodz Teknoloji Üniversitesi

 

Lodz University of Technology

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyomedikal mühendisliği, Bilgisayar bilimi, Yönetim ve üretim mühendisliği

Rektör: prof. Sławomir Wiak

Öğrenci (toplam): 14,8 bin

Akademik personel: 1,2 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Araştırma, bilim, eğitim ve uluslararası işbirliğindeki başarılarıyla Polonya’nın çok ötesinde tanınan TUL, güçlü bir mühendislik geleneğine sahip dinamik ve sürekli gelişen bir üniversitedir. 1945’te kurulan okul şu anda 1234 akademik personele ve% 40’ı kadın olan 15.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ulusal sıralamaya göre, 2019 yılında ülkenin en iyi dördüncü teknik üniversitesidir ve birçok ulusal ve uluslararası akreditasyona sahiptir. TUL, Polonya Cumhuriyeti Öğrenci Parlamentosu tarafından PROStudent Üniversitesi olarak tanınan, okumak için harika bir yerdir. Çok çeşitli spor, rekreasyon ve öğrenci dernekleri, masanızdan uzaklaşmak ve işten sonra biraz enerji harcamak için bolca fırsat sunar. Üniversite, hem Polonyalı hem de yabancı öğrencileri için öğrenci değişim programlarını memnuniyetle karşılar. Şehirdeki öğrencilere yönelik projeler ve etkinlikler düzenleyen, kar amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonu olan ESN-EYE Lodz tarafından yürütülen rehberlik programı sayesinde TUL’un 600 uluslararası öğrencisi iyi bakılıyor. TUL, Avrupa Yenilikçi Üniversiteler Konsorsiyumu’nun tek Polonyalı üyesi olmasının da vurguladığı gibi, yerel ve uluslararası önemi olan yenilikçi bir üniversite olmaya çalışmaktadır. İster Polonya’da ister uluslararası eğitim alıyor olun, burada ders almak akıllıca bir harekettir.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Bilgisayar Bilimi Lodz Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

BİLGİSAYAR BİLİMİ VE BİLGİ TEKNOLOJİSİ tamamen İngilizce olarak öğretilir ve çok popüler olan ve hızla büyüyen bir bilgisayar bilimi ve BT alanındaki en son gelişmeleri sunar. Öğrenciler BT sistemlerini tasarlamayı, yazılım oluşturmayı ve test etmeyi, verileri işlemeyi ve analiz etmeyi öğrenirler. Müfredat, onları bu yenilikçi ve hızla büyüyen uzmanlığın gerektirdiği karmaşık teknik sorunları ve zorlukları çözmeye hazırlar.

 

Teknik Fizik, Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalı Matematik Fakültesi’nde yürütülen temel konu:

 

Java’da Gelişmiş Nesne Programlama

Hesaplama Yöntemleri ve Optimizasyon

Bilgi Sistemlerinin Modellenmesi ve Analizi

Sayısal zeka

Gelişmiş Ağ Teknolojisi

Yaygın hesaplama

 

 

 

CORE SUBJECTS Teknik Fizik, Bilgi Teknolojileri ve Uygulamalı Matematik Fakültesi’nde yürütülmektedir:

 

Multimedya Veritabanları

Modern BT Teknolojileri ve Hizmetleri

Bilgi Sistemlerinin Modellenmesi ve Analizi

Yumuşak Hesaplama

Ses İşleme

İnternet Uygulamaları Programlama

Modern Programlama Teknikleri

Akıllı Bilgi Sistemlerinin Programlanması

Çevik Proje Yönetim Yöntemleri

Bilgi Sistemleri Güvenliği

Modern İçerik Yönetim Teknikleri

 

BİLGİSAYAR BİLİMİ VE BİLGİ TEKNOLOJİSİ lisans programına kaydolan her öğrenci, çalışmalarının bir bölümünü yurtdışında tamamlama fırsatına sahiptir.

 

 

 

Mezun profili:

 

Mezunlar, modern bilgisayar bilimi hakkında temel ve uzmanlık bilgisinin yanı sıra ekip çalışması organizasyonu hakkında temel bilgiye sahiptir. Edinilen eğitim, yüksek teknoloji sektöründe farklı karakterde çalışmalara başlamalarını mümkün kılar. Mezunlar, büyük disiplinler arası ekiplerin çalışmalarına organizasyon ve katılım ile ilgili pozisyonlar dahil olmak üzere bilgisayar bilimi ve ilgili alanlarda profesyonel çalışmalar yapmaya hazırdır. BT ve ICT konsorsiyumlarının küresel olarak çalıştığı göz önüne alındığında, dünya çapında çalışabilirler. Mezunlar, bağımsız olarak öğrenmeye hazırlanır, ilgili alanlarda üçüncü aşama derecesi veya ikinci aşama derecelerini takip edebilir ve yaşam boyu öğrenmeyi sürdürebilir.