SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bilgisayar Mühendisliği 2 Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Bilgisayar Bilimi, Mekanik ve Makine Tasarımı, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr hab. Inż. Arkadiusz Wójs

Öğrenci (toplam): 27.55 bin

Akademik personel: 2.20 bin

KISA AÇIKLAMA

Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en büyük ve en iyi teknik üniversitelerden biridir. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin gelişiminin teyidi, araştırma potansiyeli, en üst düzeyde öğretim, yenilikler yaratma, bilgi aktarımı ve iş dünyası ve yerel yönetimle işbirliğidir. Üniversitenin değerlendirmesi, üniversitenin lider pozisyonlarda yer aldığı yıllık ulusal ve uluslararası sıralamalarda elde ettiği sonuçlarla doğrulanmaktadır. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Üniversite ayrıca aşağıdaki alanlarda çok sayıda uluslararası araştırma programında aktif olarak yer almaktadır: EUREKA, COST, ARISS, Kömür ve Çelik Fonu ve Yapısal Fonlar. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, 13 fakülte ve 3 dalda tamamen İngilizce veya Lehçe olarak yürütülen lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sunmaktadır. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, aşağıdakiler gibi ortak projeler için yurtdışına çıkmanıza olanak tanıyan birçok eğitim ve araştırma kurumuyla temas halindedir: Erasmus +, Öğrenci Değişim Programları, Çift Diploma Master Programı T.I.M.E, Polonya ve Amerikan Fullbright Komisyonu, DAAD, Japonya’daki Vulcanus, CEEPUS, Yaz Okulları. Öğrenciler, dünya çapında tanınmış şirketlerin şubelerinde çeşitli çıraklık ve diplomaları tamamlama fırsatına sahiptir.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Bilgisayar Mühendisliği 2 Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Çalışma alanı: Bilgisayar Bilimleri

 

Uzmanlık: İnternet Mühendisliği

 

Program, özellikle karmaşık hizmet odaklı bilgi sistemlerinin tasarlanması ve sürdürülmesinde, Bilgisayar Bilimi ve Mühendisliğinde başarılı bir kariyer için gereken bilgi ve becerileri geliştirmeye odaklanmıştır. Rutin olmayan problemleri çözme ve eksik bilgilere dayalı görüşleri formüle etme becerilerini geliştirir. Program, profesyonel konuları ve Ar-Ge ekip çalışmasını kapsar. Çok uluslu endüstriyel ekiplerde çalışma becerisine özel önem verilmektedir. Müfredat, yazılım geliştirme ve analizi, ağ oluşturma, web hizmetleri, insan arayüzleri ve karmaşık bilgi sistemlerinin güvenliği konularını kapsar.

 

Süre: 3 yarıyıl veya 4 yarıyıl (önceki çalışmalara bağlı olarak)

 

Başlangıç ​​tarihi: 3 dönemlik program için Şubat 2021; 4 dönemlik program durumunda 1 Ekim 2020

 

DÖNEM 0 (SADECE 4 DÖNEM PROGRAMINDA)

»Bilgisayar Mimarisi ve Ağ Oluşturma

»Sayısal Devreler Tasarımı

»İşletim Sistemleri – Gelişmiş Teknikler

” Yazılım Mühendisliği

»Yabancı / Lehçe Dili

 

  1. DÖNEM

»Sinyal, Sistemler ve Kontrol

»Bilgisayar Proje Yönetimi

»BT Uygulamaları: İşletme ve Ticarette Elektronik Medya

»Bilgi Sistemleri Modellemesi

” Ayrık Matematik

»Araştırma Becerileri ve Metodolojileri-1

»Sosyal İletişim

»İngilizce / Lehçe Dili

»Fizik

 

  1. DÖNEM

»Multimedya ve Bilgisayar Görselleştirme

»Uygulama Programlama – Java ve XML Teknolojileri

»Bilgi Sistemleri Analizi

»Gelişmiş Veritabanları

»Güvenli Sistemler ve Ağlar

»Yazılımsal hesaplama

” Yabancı Dil

 

  1. DÖNEM

»Uygulama Programlama: Veri Madenciliği ve Veri Ambarlama

»Uygulama Programlama: Mobil Bilgi İşlem Semineri

” Bitirme projesi

»Girişimcilik

 

İŞ ALANI

 

Mezunlar, bilgisayar ve yazılım organizasyonlarında, araştırma birimlerinde, endüstride, devlet idaresinde ve eğitimde bir kariyer için gerekli bilgi ve becerilere sahip olacaklardır. Özellikle yeni nesil web hizmetlerinin uygulanması ve sürdürülmesi için çalışmaya hazır olacaklar. Profesyonel kariyer için gerekli deneyime sahip olacaklar ve seviye III (Doktora) eğitimi alacaklar. Çok uluslu ekiplerde iletişimde standartların çok üzerinde becerilere sahip olacaklar.