SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bilgisayar Mühendisliği 3 Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Bilgisayar Bilimi, Mekanik ve Makine Tasarımı, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr hab. Inż. Arkadiusz Wójs

Öğrenci (toplam): 27.55 bin

Akademik personel: 2.20 bin

KISA AÇIKLAMA

Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en büyük ve en iyi teknik üniversitelerden biridir. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin gelişiminin teyidi, araştırma potansiyeli, en üst düzeyde öğretim, yenilikler yaratma, bilgi aktarımı ve iş dünyası ve yerel yönetimle işbirliğidir. Üniversitenin değerlendirmesi, üniversitenin lider pozisyonlarda yer aldığı yıllık ulusal ve uluslararası sıralamalarda elde ettiği sonuçlarla doğrulanmaktadır. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Üniversite ayrıca aşağıdaki alanlarda çok sayıda uluslararası araştırma programında aktif olarak yer almaktadır: EUREKA, COST, ARISS, Kömür ve Çelik Fonu ve Yapısal Fonlar. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, 13 fakülte ve 3 dalda tamamen İngilizce veya Lehçe olarak yürütülen lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sunmaktadır. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, aşağıdakiler gibi ortak projeler için yurtdışına çıkmanıza olanak tanıyan birçok eğitim ve araştırma kurumuyla temas halindedir: Erasmus +, Öğrenci Değişim Programları, Çift Diploma Master Programı T.I.M.E, Polonya ve Amerikan Fullbright Komisyonu, DAAD, Japonya’daki Vulcanus, CEEPUS, Yaz Okulları. Öğrenciler, dünya çapında tanınmış şirketlerin şubelerinde çeşitli çıraklık ve diplomaları tamamlama fırsatına sahiptir.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Bilgisayar Mühendisliği 3 Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Çalışma alanı: Elektronik

 

Uzmanlık: Gelişmiş Bilişim ve Kontrol

 

Çalışmaların programı, çok disiplinli bilgi sağlamaya ve bilgisayar bilimi, bilgi teknolojisi, sistemler ve kontrol mühendisliği alanlarında teorik ve pratik beceriler geliştirmeye odaklanmıştır. Kurs uzmanlığı çok çekici. Üç dönemlik Araştırma Becerileri ve Metodolojileri dersinde, öğrenciler hem bireysel hem de ekip olarak projeler üzerinde çalışırken araştırmaya dahil olurlar. Kursun programının% 50’sinden fazlası sınıflar (öğreticiler), laboratuvar eğitimi ve verilen projeleri hazırlama gibi aktif formlara odaklanmıştır. Öğrenciler, çalışmanın bir bölümünü WUST ile ve diğer bir bölümünü Birleşik Krallık’ta geçirme fırsatına sahip olacaklar. İki Yüksek Lisans Diploması alma imkanı da vardır: biri WUST’tan ve bir yabancı üniversite. Bunu başarmak için her iki üniversitede 90 AKTS almak ve Final Projeleri hazırlamak gerekiyor. Mezunlar bilgisayar bilimi, bilgisayar mühendisliği konularında bilgi sahibi olacaklar. Ayrıca, özellikle bilgisayar endüstrisi ve kontrol sistemleri için pratik uygulamalar tasarlama konusunda deneyim kazanacaklar. Bilişim, kontrol bilimleri, teknolojideki problemleri çözmek (özellikle klasik ve akıllı çözümler kullanarak endüstri için bilgisayar sistemleri tasarlamak), literatürden ve diğer kaynaklardan bilgi edinmek için hazırlanacaklar. Mezunlar, bir takım lideri rolünü oynayabilecek, araştırma tartışmalarını organize edebilecek ve yürütebilecek. Araştırma birimlerinde, üniversitelerde, kolejlerde ve sektörde profesyonel bir kariyer için gerekli deneyimi kazanmış olacaklar. Mezunlar, önemli uluslararası deneyimler kazanacak ve prestijli laboratuvarların çevresi hakkında bilgi sahibi olacaklardır. Standartların çok üzerinde İngilizce iletişim becerileri kazanacaklar.

 

  1. DÖNEM

»Araştırma Becerileri ve Metodolojileri-1

” Ayrık Matematik

»Sinyal, Sistemler ve Kontrol

»İşletme ve Ticarette BT Uygulamaları

»Bilgi Sistemleri Modellemesi

»Bilgisayar Proje Yönetimi

»Sosyal İletişim

»İngilizce B2 + / Lehçe Dili

»Fizik

 

  1. DÖNEM

»Araştırma Becerileri ve Metodolojileri-2

»Optimizasyon Yöntemleri: Teori ve Uygulamalar

»Güvenli Sistemler ve Ağlar

»Hesaplamalı Zeka Yöntemleri ve Karar Verme

»Bilgisayar Ağlarının Modellenmesi ve Optimizasyonu

»Seçmeli Ders: ör. Bilgi Depolama ve Yönetim

»AIC – 1 Diploma Semineri

»Yabancı Dil / Lehçe Dili

 

  1. DÖNEM

»Araştırma Becerileri ve Metodolojileri-3

»Seçmeli Ders: ör. Modern Yazılım ve Donanım Yönetimi

»Bilgisayarla Görmeye Giriş

»AIC – 2 Diploma Semineri

»Buisness Girişimcilik

»Final Projesi (Yüksek Lisans Tezi)

 

İŞ ALANI

Mezunlar, bilgisayar bilimi, bilgisayar mühendisliği ve özellikle bilgisayar endüstrisi ve kontrol sistemleri için pratik uygulamalar tasarlama konusunda deneyim kazanmış olacaklardır. Bilişim, kontrol bilimleri ve teknolojideki problemleri çözmek (özellikle klasik ve akıllı çözümler kullanarak endüstri için bilgisayar sistemleri tasarlamak), literatürden ve diğer kaynaklardan bilgi edinmek için hazırlanacaklar. Mezunlar, bir ekibin lideri rolünü oynayabilecek ve araştırma tartışmalarını organize edip yürütebilecekler. Araştırma birimlerinde, endüstride ve üniversitelerde ve kolejlerde profesyonel kariyer için gerekli deneyimi kazanmış olacaklar. Önemli uluslararası deneyim kazanmış olacaklar ve prestijli laboratuvarların koşulları ve ortamı hakkında bilgi sahibi olacaklar. Mezunlar, İngilizce iletişiminde standartların çok üzerinde becerilere sahip olacaklardır.