SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bilgisayar Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

 

Lodz University of Technology

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyomedikal mühendisliği, Bilgisayar bilimi, Yönetim ve üretim mühendisliği

Rektör: prof. Sławomir Wiak

Öğrenci (toplam): 14,8 bin

Akademik personel: 1,2 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Araştırma, bilim, eğitim ve uluslararası işbirliğindeki başarılarıyla Polonya’nın çok ötesinde tanınan TUL, güçlü bir mühendislik geleneğine sahip dinamik ve sürekli gelişen bir üniversitedir. 1945’te kurulan okul şu anda 1234 akademik personele ve% 40’ı kadın olan 15.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ulusal sıralamaya göre, 2019 yılında ülkenin en iyi dördüncü teknik üniversitesidir ve birçok ulusal ve uluslararası akreditasyona sahiptir. TUL, Polonya Cumhuriyeti Öğrenci Parlamentosu tarafından PROStudent Üniversitesi olarak tanınan, okumak için harika bir yerdir. Çok çeşitli spor, rekreasyon ve öğrenci dernekleri, masanızdan uzaklaşmak ve işten sonra biraz enerji harcamak için bolca fırsat sunar. Üniversite, hem Polonyalı hem de yabancı öğrencileri için öğrenci değişim programlarını memnuniyetle karşılar. Şehirdeki öğrencilere yönelik projeler ve etkinlikler düzenleyen, kar amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonu olan ESN-EYE Lodz tarafından yürütülen rehberlik programı sayesinde TUL’un 600 uluslararası öğrencisi iyi bakılıyor. TUL, Avrupa Yenilikçi Üniversiteler Konsorsiyumu’nun tek Polonyalı üyesi olmasının da vurguladığı gibi, yerel ve uluslararası önemi olan yenilikçi bir üniversite olmaya çalışmaktadır. İster Polonya’da ister uluslararası eğitim alıyor olun, burada ders almak akıllıca bir harekettir.

Eğitim Süresi: 3.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Bilgisayar Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

BİLGİSAYAR BİLİMİ Elektrik, Elektronik, Bilgisayar ve Kontrol Mühendisliği Fakültesi tarafından yürütülmektedir. Program tamamen İngilizce olarak öğretilmekte ve çok popüler olan ve hızla değişen bilgisayar bilimi alanındaki en son gelişmeleri sunmaktadır. Öğrenciler bilgi sistemleri tasarımı, yazılım geliştirme ve test etme, veri işleme ve analiz konusunda geniş beceriler kazanırlar. Müfredat, öğrencileri bu modern ve hızla büyüyen uzmanlaşmanın gerektirdiği karmaşık teknik sorunları ve zorlukları çözmeye hazırlar.

TEMEL KONULAR

Bilgisayar Bilimine Giriş

Programlama ve Veri Yapıları

Veritabanları

C ++ ‘da Nesne Tabanlı Programlama

Yazılım Mühendisliği

Bilgisayar ağları

İşletim sistemleri

Sayısal yöntemler

Uluslararası Mühendislik Fakültesi’nin (IFE) her öğrencisi, müfredatın bir parçası olarak, yabancı bir üniversitede en az bir yarıyıl (6. yarıyıl) – “Hareketlilik Dönemi” tamamlar.

Mezun profili:

BİLGİSAYAR BİLİMİ mezunu, modern bilgisayar bilimi konusunda temel ve uzmanlık bilgisine ve aynı zamanda ekip çalışması yönetiminin temel bilgisine sahiptir. Edinilen eğitim, yüksek teknoloji sektöründe çeşitli nitelikte bir işe girmesini sağlar. Mezun, büyük disiplinler arası ekiplerin çalışmalarına organizasyon ve katılım ile ilgili pozisyonlar dahil olmak üzere bilgisayar bilimi ve ilgili alanlarda profesyonel kariyer yapmaya hazırdır. IT ve ICT sektöründe faaliyet gösteren konsorsiyumlar küresel olarak faaliyet gösterdiğinden, BİLGİSAYAR BİLİMİ programı mezunları sadece Polonya’da değil, aynı zamanda dünya çapında istihdam edilmektedir.

Mezunlar, kendi başlarına öğrenmeye hazırlanır ve bu alanda veya ilgili mühendislik disiplinlerinde ikinci aşama derecelerini takip edebilir ve yaşam boyu öğrenme yoluyla profesyonel olarak gelişebilirler.