SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Bilişim ve Ekonometri Gdansk Üniversitesi – Informatics and Econometrics University of Gdansk

 

 

Eğitim Süresi: 2 Yıl

Eğitim Ücreti: 2000

AÇIKLAMA:

İşletme bilişimi, mezunlarını modern iş dünyasının gerektirdiği modern BT mesleklerini gerçekleştirmeye hazırlayan, akademik dünyada ve iş dünyasında takdir edilen bir akademik disiplindir. Organizasyonlarda mobil uygulamalar da dahil olmak üzere BT sistemleriyle ilgilenen Bilgisayar Bilimi ve İşletme alanındaki bilgileri birleştirir. Günümüzde tüm modern işletme organizasyonları, içinde bulunduğumuz Dijital Ekonomi çağında İşletme Bilişimi mezunları için son derece geniş bir istihdam alanı yaratan bilgi teknolojileri temelinde faaliyet göstermektedir. Bu bağlamda iş süreçlerini kapsamlı bir şekilde destekleyen ERP sistemleri özel bir yere sahiptir.

Gdańsk Üniversitesi’ndeki İşletme Bilişimi çalışmalarının karakteristik bir özelliği, SUA, yani SAP Üniversite Birlikleri kapsamındaki çalışmalarıdır. Bu, SAP sistem yazılımına erişim ve bu konsorsiyumun eğitim kaynaklarının kullanımı anlamına gelir. Dolayısıyla iki yıllık bu çalışmaların programı, dört yarıyılın her birinde Kurumsal Kaynak Planlama Sistemleri, Finansal Muhasebede ERP, Lojistik, Kontrol ve Varlık Yönetimi veya Üretim Planlama gibi konuları içerir. Öğretim yöntemine, Agile yöntemlere, özellikle de Scrum’a dayalı, kendi kendini organize eden ekiplerdeki laboratuvar çalışmaları hakimdir. Öğrenciler ayrıca iş iletişiminde yararlı olan diğer sosyal becerileri de öğrenirler. Bu konular doğal olarak BT ve ekonomik becerileri birleştirir. Program yerli ve yabancı öğretim elemanları tarafından uygulanacaktır. Üçüncü dönem mesleki uygulama planlanmaktadır.

İşletme Bilişimi uzmanlığındaki çalışmaların ana özü, Bilgi sistemleri modelleme, İş süreçleri mimarisi, Gereksinim mühendisliği, İnsan Bilgisayar Etkileşimi Tasarımı, İş Zekası Sistemleri, Büyük Veri Sistemleri, İnternet gibi modern BT çözümlerinde bilgi ve becerilerin kazanılmasıyla desteklenir. Nesnelerin Bilimi, Akıllı Şehirler, Tasarım Odaklı Düşünce, Bulut Bilişim, Yenilikçi İş Modelleri ve seçmeli dersler.