SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Biyomedikal Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

 

Lodz University of Technology

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyomedikal mühendisliği, Bilgisayar bilimi, Yönetim ve üretim mühendisliği

Rektör: prof. Sławomir Wiak

Öğrenci (toplam): 14,8 bin

Akademik personel: 1,2 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Araştırma, bilim, eğitim ve uluslararası işbirliğindeki başarılarıyla Polonya’nın çok ötesinde tanınan TUL, güçlü bir mühendislik geleneğine sahip dinamik ve sürekli gelişen bir üniversitedir. 1945’te kurulan okul şu anda 1234 akademik personele ve% 40’ı kadın olan 15.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ulusal sıralamaya göre, 2019 yılında ülkenin en iyi dördüncü teknik üniversitesidir ve birçok ulusal ve uluslararası akreditasyona sahiptir. TUL, Polonya Cumhuriyeti Öğrenci Parlamentosu tarafından PROStudent Üniversitesi olarak tanınan, okumak için harika bir yerdir. Çok çeşitli spor, rekreasyon ve öğrenci dernekleri, masanızdan uzaklaşmak ve işten sonra biraz enerji harcamak için bolca fırsat sunar. Üniversite, hem Polonyalı hem de yabancı öğrencileri için öğrenci değişim programlarını memnuniyetle karşılar. Şehirdeki öğrencilere yönelik projeler ve etkinlikler düzenleyen, kar amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonu olan ESN-EYE Lodz tarafından yürütülen rehberlik programı sayesinde TUL’un 600 uluslararası öğrencisi iyi bakılıyor. TUL, Avrupa Yenilikçi Üniversiteler Konsorsiyumu’nun tek Polonyalı üyesi olmasının da vurguladığı gibi, yerel ve uluslararası önemi olan yenilikçi bir üniversite olmaya çalışmaktadır. İster Polonya’da ister uluslararası eğitim alıyor olun, burada ders almak akıllıca bir harekettir.

Eğitim Süresi: 3.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Biyomedikal Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİLER programı tamamen İngilizce olarak öğretilir ve teknik bilimleri tıp bilimleri alanındaki bilgilerle birleştirir. Kurs, elektronik, bilgisayar bilimi ve modern tıbbi cihazlarda kullanılan malzeme teknolojileri alanında bilgi sunar. Teknik ve tıbbi içeriğin birbirine bağlanması, tıbbi ekipmanın işleyişi ve işleyişinin bütünsel bir şekilde anlaşılmasını sağlar.

 

 

 

TEMEL KONULAR

 

Malzeme Bilimi

Elektronik ve Elektrik Mühendisliği

Anatomi ve psikoloji

Tıbbi Görüntüleme

Tıbbi Uygulamalarda Mikrosistemler

Tıp Bilişimi

Biyomekanik Mühendisliği

Tıbbi Elektronik

 

Uluslararası Mühendislik Fakültesi’ndeki her öğrenci, müfredatın bir parçası olarak, yabancı bir üniversitede en az bir yarıyılı (6. yarıyıl) – “Hareketlilik Sömestrini” tamamlar.

 

 

 

Mezun profili:

 

BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİĞİ VE TEKNOLOJİ mezunları, hastanelerde, polikliniklerde ve diğer sağlık tesislerinde, tıbbi ekipman ve cihaz üretim tesislerinde, ticaret ve teknik muayene tesislerinde, tıbbi ekipman ve cihazlar, tasarım, inşaat ve teknoloji için akreditasyon ve sertifikasyon tesislerinde istihdam edilmektedir. tıbbi ekipman ve cihazlar için tesisler, araştırma ve danışmanlık tesisleri ve tıbbi yönetim ofisleri.

 

Sağlık endüstrisi kuruluşlarının küresel erişimi nedeniyle, BİYOMEDİKAL MÜHENDİSLİK VE TEKNOLOJİ mezunları sadece Polonya’da değil, dünya çapında da istihdam edilmektedir.

 

Mezunlar, ikinci aşama derecelerini sürdürmeye ve ulusal ve uluslararası disiplinler arası araştırma ve inşaat ekiplerinde çalışmaya hazırdır.