SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Biyomedikal Mühendisliği Silezya Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş (yıl): 1945

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlık (lar): Kimya mühendisliği İnşaat mühendisliği Bilgisayar bilimi

Rektör: prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk

Öğrenci (toplam): 21.80 bin

Akademik personel: 1.70 bin

 

Önemli mezunlar: Eski Avrupa Parlamentosu Başkanı prof.  Jerzy Buzek, Avrupa Parlamentosu’nun şu anki üyesiMariusz Walter, Polonya’nın en büyük ticari televizyon ağlarından biri olan TVN’nin kurucusu dr hab. inż. Gliwice şehrinin belediye başkanı Zygmunt Frankiewicz,

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Silesian University of Technology, Yukarı Silezya’daki en eski teknik üniversitedir ve ülkenin en büyüklerinden biridir. Polonya’nın en sanayileşmiş bölgesi için bilimsel ve öğretici bir üs olarak 1945’te kuruldu. Üniversite, süreçleri ve organizasyonu sürekli iyileştirerek, akademik topluluğun çalışması ve gelişimi için samimi ve açık bir yerdir.

SUT, Silezya’daki tek üniversite olarak kendini 10 Polonya üniversitesinden oluşan prestijli bir grupta buldu ve Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı’nın “Initiative of Excellence – Research University” yarışmasını kazandı. 15 birimde – 13 fakülte, Silesian University of Technology’nin 2 enstitüsü – şu anda 50’den fazla çalışma alanı ve tüm mühendislik faaliyetlerini kapsayan yaklaşık 200 uzmanlık alanı bulunmaktadır. Şu anda, SUT 18 binin üzerinde öğrenciyi eğitmekte ve Lisans ve Yüksek Lisans çalışmaları, doktora okulu ve lisansüstü çalışmalar sunmaktadır. Adaylar ayrıca 30 İngilizce kurstan birinde eğitim alma seçeneğine de sahiptir. Üniversite mezunları, bağımsız araştırma merkezleri tarafından yürütülen sayısız sıralamanın da gösterdiği gibi, endüstriyel şirketlerde genellikle yönetim ve direktörlük pozisyonlarının yanı sıra yüksek pozisyonlara sahiptir. Kapsamlı didaktik teklif ve yüksek eğitim kalitesi, Silesian University of Technology’yi üniversite sıralamasındaki yüksek konumların da kanıtladığı gibi, yıllarca Polonya’nın en iyi teknik üniversitelerinden biri haline getirmektedir.

Eğitim Süresi: 3.5 YIL
Eğitim Ücreti: 3000€/YIL

Biyomedikal Mühendisliği Silezya Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Tıpta Bilgi Sistemleri, Biyomedikal Mühendisliği yönü içinde, BE Fakülte’de, artan bilgi teknolojileriyle yüzleşmek için profesyonel mühendis eğitiminin ihtiyaçlarını karşılayan, sağlık sistemi başta olmak üzere endüstrinin ve yaşamın her dalına giren modern bir uzmanlıktır. Bilişim sistemleri, veri işleme, gömülü sistem tasarımı, hastane bilgi sistemleri ve Biyomedikal Mühendisliği’nin diğer alanlarını geliştirme, test etme ve sürdürme bilgi ve pratik becerilerinin yanı sıra öğrenciler, sağlık hizmetleri birimleri ve BT projelerinde yönetim unsurları ile tanışacaklar. Çalışma aynı zamanda önde gelen bilişim ve BE şirketleri ile uluslararası değişimin yanı sıra geniş işbirliğine odaklanmıştır.

 

Program yapısı

– Matematik, Fizik, Kimya İstatistikleri ve diğer temel dersler,

– Bilgisayar bilimleri modülü: Algoritmalar ve veri yapısı, Farklı seviyelerde Programlama Dilleri, Sayısal Yöntemler

– Veri tabanları, HBYS – Hastane Bilgi Sistemleri, Sinyal ve Görüntü Toplama ve İşleme, Büyük Veri Analizi, Yapay Zeka ve Muhakeme Sistemleri,

– Gömülü sistemler, Biyoelektronik, Tıbbi Ekipman,

– Biyomekatronik, modern Rehabilitasyon Sistemleri,

– Modern Biyomalzemeler ve Yapay Organların Temelleri,

– Sağlık Birimlerinde ve BT Projelerinde Yönetim Modülleri.