SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Biyoteknoloji Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Bilgisayar Bilimi, Mekanik ve Makine Tasarımı, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr hab. Inż. Arkadiusz Wójs

Öğrenci (toplam): 27.55 bin

Akademik personel: 2.20 bin

KISA AÇIKLAMA

Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en büyük ve en iyi teknik üniversitelerden biridir. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi’nin gelişiminin teyidi, araştırma potansiyeli, en üst düzeyde öğretim, yenilikler yaratma, bilgi aktarımı ve iş dünyası ve yerel yönetimle işbirliğidir. Üniversitenin değerlendirmesi, üniversitenin lider pozisyonlarda yer aldığı yıllık ulusal ve uluslararası sıralamalarda elde ettiği sonuçlarla doğrulanmaktadır. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Avrupa Üniversiteler Birliği üyesidir. Üniversite ayrıca aşağıdaki alanlarda çok sayıda uluslararası araştırma programında aktif olarak yer almaktadır: EUREKA, COST, ARISS, Kömür ve Çelik Fonu ve Yapısal Fonlar. Wrocław Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, 13 fakülte ve 3 dalda tamamen İngilizce veya Lehçe olarak yürütülen lisans, yüksek lisans ve doktora çalışmalarını sunmaktadır. Wroclaw Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, aşağıdakiler gibi ortak projeler için yurtdışına çıkmanıza olanak tanıyan birçok eğitim ve araştırma kurumuyla temas halindedir: Erasmus +, Öğrenci Değişim Programları, Çift Diploma Master Programı T.I.M.E, Polonya ve Amerikan Fullbright Komisyonu, DAAD, Japonya’daki Vulcanus, CEEPUS, Yaz Okulları. Öğrenciler, dünya çapında tanınmış şirketlerin şubelerinde çeşitli çıraklık ve diplomaları tamamlama fırsatına sahiptir.

Eğitim Süresi: 3-4 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Biyoteknoloji Wroclaw Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Çalışma alanı: Biyoteknoloji

 

Uzmanlık: Bionformatics

 

Biyoinformatik, genellikle moleküler düzeyde biyolojik problemleri çözmek için bilgisayar bilimi, kimya ve biyokimya uygulamalarını kapsayan disiplinler arası bir araştırma alanıdır. Tipik faaliyetler, literatürde yer alan bilgilerin analizini, genetik ve yapısal veri tabanlarını, protein yapısının tahminini, ilaç ve biyokatalizör veya biyosensör tasarımını içerir. Müfredat, veritabanı aramalarının otomasyonu ve yeni genom dizileme (NGS) sonuçlarının analizi de dahil olmak üzere sayısal ve biyoinformatik verilerin analizi için gerekli programlama becerilerini tanıtır. Çalışma programı, gelişmiş bilgisayar programcılığının yanı sıra mevcut iş piyasasında oldukça değerli olan özel moleküler biyoloji tekniklerini içerir.

 

DÖNEM 0

»Kimya Bilişimi

” Çevresel koruma

»Malzeme Bilimi ve Mühendisliğine Giriş

»Teknik Güvenlik

” Teknik çizim

»Malzemelerin Geri Dönüşümü

»Endüstriyel Mikrobiyolojiye Giriş ile Biyoteknoloji

»Kimyasal Teknolojinin Temelleri

»Kimyasal Ekipmanlarda Ölçümler

»Kimya Mühendisliğine Giriş

»İsteğe bağlı kurs

 

  1. DÖNEM

»Biyoinformatik

»Moleküler Dinamik

»UNIX Sistemli Ağlar ve İş İstasyonları

»Uygulamalı Bilişim

»Biyoproses Projesi

»Teorik Kimya

»Yabancı Dil I

»Yabancı Dil II

 

  1. DÖNEM

»Moleküler Modelleme

»Biyonanoteknoloji

»Akılcı İlaç Tasarımı

»İleri Programlama ve Sayısal Yöntemler

»Deneysel Araştırma Metodolojisi

»Enstrümantal İlaç Analizi

»Bilimsel ve Teknik Bilgilerin Erişilmesi

»Yönetim kursu

»Yüksek Lisans Laboratuvarı I

 

  1. DÖNEM

»Hesaplamalı Genomik

»Genomik Analizlerde Moleküler Mühendislik

»Deney Tasarım ve Analizinde Matematiksel Yöntemler

»Yönetim kursu

»Endüstriyel Biyoteknoloji Ekonomisi ve Organizasyonu

»Yüksek Lisans Laboratuvarı II

»Mezuniyet Semineri ve Tez Hazırlama

 

İŞ ALANI

Hesaplama becerilerinin ve temel biyoteknoloji bilgisinin birleşimi, mezunları araştırma ve geliştirme, kimyasal yazılım veya veri tabanları üretme, tıbbi laboratuvarlarda modern biyoinformatik teşhis hizmetleri geliştirme, çevre koruma ilaç veya gıda endüstrisi laboratuvarlarında kalite kontrol yapma konularında çalışmaya hazırlamayı amaçlamaktadır. Mezunlarımız tipik olarak ünlü akademik kurumlarda seviye III (Doktora) eğitimine devam ederler veya ulusal ve uluslararası şirketler tarafından istihdam edilirler.