Biyoteknoloji Wroclaw Üniversitesi

Wrocław Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1702

Tür: Devlet  Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyoteknoloji, Hukuk, Sosyoloji

Rektör: Prof. Dr hab. Adam Jezierski

Öğrenci (toplam): 22.67 bin

Akademik personel: 3.34  bin

 

KISA AÇIKLAMA

Wrocław Üniversitesi (UWr) üç yüzyıla yayılan zengin bir tarihe sahiptir. 20. yüzyılın başından beri dokuz Nobel Ödülü sahibi üniversiteden mezun oldu. Bugün, 1.400 doktora öğrencisi 26.000’den fazla öğrenci ve doktora öğrencisi ile bölgedeki en büyük üniversitedir. Her yıl 8.000 öğrenci üniversiteden mezun oluyor. On fakülte, 44’ün üzerinde çalışma alanında Lehçe ve İngilizce’de çok çeşitli kurslar sunmaktadır. Erasmus, Erasmus Mundus, ISEP ve CEEPUS gibi uluslararası müfredatlarda AB ve ötesinde birçok üniversite ile işbirliği yapmaktadır. Yabancı öğrenciler genellikle Wrocław Üniversitesi’nde bir veya iki dönem geçirirler. Birçoğu, lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitimlerine normal öğrenciler olarak devam etmek için Wrocław’a geri dönüyor. Wrocław Üniversitesi, prestijli bir araştırma merkezidir. 280’den fazla araştırma projesinde yer alan yüksek nitelikli bilim adamlarının çalışmaları sonucunda her yıl on binlerce bilimsel yayın yayınlanmaktadır. Bu araştırmanın sonucu, yenilikçi buluşlar ve patentlerdir. Üniversite, 9 araştırma ağının ve 13 bilimsel ve endüstriyel konsorsiyumun üyesidir. Uluslararası üniversitelerden öğretim görevlileri de dahil olmak üzere yaklaşık 400 profesörden oluşan bir grup, kilit bir rol oynar ve en yüksek eğitim düzeyini garanti eder.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4150€/YIL

Biyoteknoloji Wroclaw Üniversitesi

Açıklama:

Biyoteknoloji Fakültesinde Tıbbi Biyoteknoloji alanında ikinci düzey çalışmalar, öğrencilerin deneysel çalışmalarda ortaya çıkan problemleri çözme becerilerini geliştirmelerini sağlar. Fakülte’nin araştırma ve öğretim kadrosu tarafından koordine edilen bireysel yüksek lisans tez projeleri bu amaca hizmet etmektedir. İkinci dönem programı, Fakülte’nin 15 araştırma grubunun bilimsel araştırmasının özgüllüğünü ve yüksek kalitesini yansıtır.

 

Disiplinlerarası bir şekilde mesleki görevleri yerine getirmek için gerekli olan biyolojik bilimlerin, özellikle biyokimya ve tıbbi biyoteknolojinin ilkeleri ve uygulamaları hakkında kapsamlı bilgiye sahiptir.

mesleki çalışmalarında biyoinformatik araçları ve İngilizce literatürü kullanma konusunda yetkin;

bilimsel konuları tartışmaya hazırdır;

Laboratuvarda biyoetik ve güvenlik ilkelerine göre bireysel ve ekip çalışmasının nasıl düzenleneceğini bilir;

araştırma ve uygulama projelerinin uygulanması konusunda bilgi sahibidir,

bireysel girişimciliğin yaratılması ve geliştirilmesi için ilkeleri bilir ve biyoteknoloji şirketleri pazarında iyi bilgi sahibidir;

daha fazla öğrenmesini ve kariyer planlamasını kolaylaştırabilir;

B2 + seviyesinde İngilizce konuşur ve biyoloji, biyokimya, biyotıp ve biyoteknoloji ile ilgili profesyonel İngilizce kelimeleri kullanır.

 

Program 2 yıl (4 yarıyıl) sürmektedir. Yüksek lisans derecesi almak için öğrencilerin bir yüksek lisans tezi yazması ve savunması gerekir.