Gazetecilik ve Sosyal İletişim – Trend İzleme ve Büyük Veri Aşağı Silezya Üniversitesi- University of Lower Silesia –

1997’de kurulan, Polonya’nın Wroclaw şehrinde bulunan Aşağı Silezya Üniversitesi (ULS), öğrenmeye yönelik yeni yaklaşımları destekleyen ve ulusal ve uluslararası düzeyde araştırma bağlantıları kuran özel bir yüksek öğrenim kurumu olarak farklı bir kimlik oluşturmuştur. Yüksek kaliteli öğrencilere ek olarak, okul, okulun birinci sınıf akademik itibarını oluşturmaya yardımcı olan başarılı akademik araştırmacıları ve eğitim ve sosyal bilimler profesörlerini cezbetmiştir. Okulun varlığının on beş yılında, öğrenci sayısı 368’den, 200’den fazla akademisyenden tam zamanlı bir akademik kadro tarafından hizmet verilen yaklaşık 8.000 öğrenciye ulaştı. ULS şu anda eğitim, özel ihtiyaç eğitimi, uluslararası ilişkiler, gazetecilik, ulusal güvenlik, felsefe, kültürel çalışmalar ve kültürel antropoloji veya teknik bilim alanlarında lisans programları sunmaktadır.

 

Wrocław – Öğrenme Şehri

 

ULS öğrencileri, büyülü bir kentsel alan ve Polonya’nın dördüncü en büyük şehri (640.000 nüfuslu) olan tarihi Wroclaw kentinden yararlanmaktadır. Her altı sakinin bir öğrenci olduğu bu entelektüel merkez, ULS öğrencilerinin geçmişi ve geçiş halindeki bir 21. yüzyıl Orta Avrupa metropolünün mevcut dinamikleri üzerindeki etkisini araştırabilecekleri ilham verici bir öğrenme ortamı sunar. Bir zamanlar canlı bir Alman metropolü İkinci Dünya Savaşı sırasında neredeyse tamamen yok edildiğinde, Wroclaw daha sonra neredeyse tamamen yeniden dolduruldu ve savaş sonrası dönemde Polonyalılar tarafından yeniden inşa edildi ve bugün karmaşık ve çok katmanlı bir Avrupa kimliğini temsil ediyor.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 3300€/YIL

 

Bu uzmanlığı seçerek ne öğreneceksiniz?

 

Tam zamanlı veya yarı zamanlı olarak düzenlenen büyük veri, dijital pazarlama ve trend izleme alanında 2 yıllık benzersiz bir yüksek lisans programı sunuyoruz. Yenilikçi müfredat, ekonomi, iletişim, dijital pazarlama, halkla ilişkiler, istatistik ve yeni teknolojiler alanındaki bilgileri birleştirir. Program süresince, yeni ve hızla gelişen büyük veri analizi, yorumlama ve görselleştirme dalında anahtar ve tam yetkinlikler elde edeceksiniz. Kişisel markalama, sosyal ve mobil pazarlama, viral ve vızıltı pazarlaması, içerik yönetimi ve oluşturma, video pazarlamaya adanmış yazılım araçlarını kullanacaksınız. Ayrıca moda, tasarım, motorizasyon, spor gibi seçilmiş alanlarda trend izleme ve trend belirleme konularında size araçlar ve yetkinlikler verilecektir. Öğrenciler kültürel ve pazarlama trendlerine aşina olacaklar, trendlerin oluşumu ve yayılması, yaşam tarzları, tahmin ve geleceğin yönetimi hakkında derinlemesine anlayış kazanacaklar.

 

 

Sizin için kariyer fırsatları:

 

veri bilimcisi

büyük veri analisti

büyük veri görselleştiricisi

trend belirleyici

trend gözlemcisi

içerik tasarımcısı

içerik yöneticisi

mobil reklamcılık uzmanı

SEO ve SEM uzmanı

video içerik tasarımcısı.

 

 

Başka ne bilmelisin?

 

Glasgow Üniversitesi (İskoçya), Georgia Teknoloji Enstitüsü (ABD) ve Tel-Aviv Üniversitesi’nden (İsrail) tanınmış uluslararası öğretim üyeleri.

Öğretimde yer alan endüstri uzmanları.

E-ticaret ve reklamcılıkta yerel liderlerin kanatları altında stajlar, büyük veri analizi, mobil ve interaktif çözümler, trend izleme, medya izleme.

Güncel ekipman ve yazılım.

Profesyoneller ve araştırmacılardan oluşan canlı topluluk.

Tonlarca çalışma fırsatıyla hızla gelişen Wroclaw.

Başlangıç kültürü, profesyonel etkinlikler, uluslararası atmosfer.

Erasmus dönem programları ve Avrupa’nın her yerinden Üniversitelerde ve işletmelerde bir yıla kadar stajlar.

Veri bilimci, LinkedIn Report tarafından Amerika’da 2019’un en umut verici işi seçildi.