Çevre Koruma Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi

Warsaw University of Life Sciences

Kuruluş yılı: 1816

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Veterinerlik bilimi, Ziraat bilimleri, İnşaat ve Çevre Mühendisliği

Rektör: prof. dr hab. Michał Jerzy Zasada

Öğrenci (toplam): 27 bin

Akademik personel: 1,3 bin

 PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi, 1816 yılına kadar uzanan, ülkedeki en eski tarım ve doğa bilimleri üniversitesidir. Okul, yurtiçinde ve yurtdışında gençler ve öğretim personeli arasında tanınan ve kesintisiz ilgiden yararlanan, eğitim kalitesine gösterdikleri özen, en iyi üniversite geleneklerine sadakat, değişikliklere açıklık ve dinamik gelişime değer verilen, gelişen bir akademik merkezdir.

Üniversite, doğal ve teknikten veterinerlik, sosyal ve ekonomik çalışmalara kadar 38 eğitim programı (8’i İngilizce olarak yürütülen) sunar ve yaklaşık 18.000 öğrenciye eğitim verir. tam zamanlı, yarı zamanlı, doktora ve lisansüstü çalışmalarda ve uluslararası öğrenci değişiminin bir parçası olarak öğrenciler.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 2000€/YIL

Çevre Koruma Varşova Yaşam Bilimleri Üniversitesi

Açıklama:

Uzmanlık: Çevre Restorasyonu ve Yönetimi

Uzmanlaşmanın amacı

Bu uzmanlık, öğrencilerine (i) biyolojik süreçleri, yasal yönleri ve çevre korumanın yönetim kurallarını ve (ii) çevrenin iyi kalitesini güvence altına alabilecek gelecekteki uzmanlar için bir dizi araç sağlamak için oluşturulmuştur. doğal çevre ile ilgili sorunları farklı düzeylerde çözme becerisine sahip olacaklardır.

Program üç yarıyıldan oluşmaktadır. Hem derslerden hem de seminer derslerinden / laboratuar çalışmalarından oluşur. Konuların ayrıntılı listesi aşağıdaki gibidir:

a) Birinci yıl: Ekotoksikoloji, Matematik ve istatistik, Çevre politikası, Bitkilerin çevresel streslere adaptasyonu, Doğa korumanın ekolojik temelleri, Bütünleşik su kaynakları yönetimi ve restorasyonu, Hidrojenik topraklar, Peyzaj planlama ve tasarımında çevre yönü, Toprak biyolojisi, Ekolojik altyapı tarımsal peyzaj, Yabani tıbbi bitkilerin ekosisteminin restorasyonu, Çevre restorasyonunun örnek olay incelemesi – bölüm I, Arazi ve su koruma, Çevre koruma için ekoloji mühendisliği, Toprak tehlike kirliliği ve koruma

b) İkinci Yıl: Çevresel süreçler modelleme, CBS ile hidrolojik modelleme, Faunal araştırmaları / Nehir ekolojik araştırmaları, Ağaçlandırma, Ekoturizm, Risk analizi, Proje yönetimi, Çevre restorasyonu vaka çalışması – bölüm II, Diploma semineri