SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Çevre Koruma ve Yönetim Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 3500€/YIL

Çevre Koruma ve Yönetim Jagiellonian Üniversitesi

Açıklama:

Program Açıklaması

 

Çevre Koruma ve Yönetim çalışmaları, çağdaş çevre koruma ve doğal kaynak yönetimi konularında uzmanlık eğitimi almak isteyen İngilizce konuşan öğrencilere yöneliktir. Deneyimli kadromuz ve dış üst sınıf uzmanlarımız, araştırma başarıları ile tanınmış, derinleştirilmiş ve sürekli güncellenen bilgiler sunmakta, ekip çalışmasına odaklanmanın yanı sıra değerlendirme ve izleme projeleri planlamak ve yürütmektedir. Disiplinlerarası çalışma programı, iyi donanımlı, modern laboratuvarlarda ve saha derslerinde çok sayıda pratik faaliyet sağlar.

 

 

Mezun profili

 

Program katılımcısı, çevrenin korunmasının çağdaş belirleyicileri ve zorlukları hakkında derin bir anlayış kazanır ve ortak kaynakların yönetiminin yasal karmaşıklığını ve ilkelerini anlar. Mezunlar, doğal kaynakların etkin izlenmesi, korunması ve sürdürülebilir kullanımına yönelik eylemler planlayıp uygulayabilirler. Çevreye yönelik mevcut tehditleri tanırlar ve önleyici ve onarım eylemleri tasarlayabilirler. Bu tür yeterlilikleri gerçek dünya çevre yönetiminde başarılı bir şekilde uygulamak için gereken kişilerarası becerileri edinirler. Mezunlar finansman bulabilir ve hibe için başvurabilirler. Programın tamamlanması, dünya çapında kamu veya özel sektörde istihdama izin verir: korunan alanların yönetimi, çevre kurumları, çeşitli araştırma birimleri, ayrıca sivil toplum kuruluşları ve özel işletmeler.