Ceza Adaleti Wroclaw Üniversitesi

Wrocław Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1702

Tür: Devlet  Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyoteknoloji, Hukuk, Sosyoloji

Rektör: Prof. Dr hab. Adam Jezierski

Öğrenci (toplam): 22.67 bin

Akademik personel: 3.34  bin

 

KISA AÇIKLAMA

Wrocław Üniversitesi (UWr) üç yüzyıla yayılan zengin bir tarihe sahiptir. 20. yüzyılın başından beri dokuz Nobel Ödülü sahibi üniversiteden mezun oldu. Bugün, 1.400 doktora öğrencisi 26.000’den fazla öğrenci ve doktora öğrencisi ile bölgedeki en büyük üniversitedir. Her yıl 8.000 öğrenci üniversiteden mezun oluyor. On fakülte, 44’ün üzerinde çalışma alanında Lehçe ve İngilizce’de çok çeşitli kurslar sunmaktadır. Erasmus, Erasmus Mundus, ISEP ve CEEPUS gibi uluslararası müfredatlarda AB ve ötesinde birçok üniversite ile işbirliği yapmaktadır. Yabancı öğrenciler genellikle Wrocław Üniversitesi’nde bir veya iki dönem geçirirler. Birçoğu, lisans veya yüksek lisans düzeyinde eğitimlerine normal öğrenciler olarak devam etmek için Wrocław’a geri dönüyor. Wrocław Üniversitesi, prestijli bir araştırma merkezidir. 280’den fazla araştırma projesinde yer alan yüksek nitelikli bilim adamlarının çalışmaları sonucunda her yıl on binlerce bilimsel yayın yayınlanmaktadır. Bu araştırmanın sonucu, yenilikçi buluşlar ve patentlerdir. Üniversite, 9 araştırma ağının ve 13 bilimsel ve endüstriyel konsorsiyumun üyesidir. Uluslararası üniversitelerden öğretim görevlileri de dahil olmak üzere yaklaşık 400 profesörden oluşan bir grup, kilit bir rol oynar ve en yüksek eğitim düzeyini garanti eder.

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 3750€/YIL

Ceza Adaleti Wroclaw Üniversitesi

Açıklama:

Polonya’da uzun yıllardır avukat yetiştiren en yüksek puan alan yerlerden biri olan Wroclaw Üniversitesi Hukuk, İdare ve Ekonomi Fakültesi, sizi Lisans programımız – Ceza Adaleti’nde ağırlamaktan onur duyar.

 

Ceza Adaleti alanındaki çalışmalar, sosyal ve ekonomik hayatta suçla mücadele ve önleme alanında maddi ceza hukuku, ceza usul hukuku, kriminoloji, adli bilimler ve ilgili bilimler alanlarında kapsamlı bilgi edinilmesini ve kullanılmasını sağlar.

 

Ceza Adaleti programımız, sizi kamu güvenliğini ve düzenini sağlamakla görevli kamu ve özel kurumlarda çalışmaya hazırlamak için mükemmel bir fırsat sunar (diğerlerinin yanı sıra: polis yetkilileri, yardımcı adli makamlar, ceza ve ıslah kurumları, hükümet ve özyönetim kurumları, özel kişilerin ve malların korunmasıyla ilgilenen kurumlar). Program, mezunların uluslararası kuruluşlarda veya Avrupa Birliği kurumlarında iş bulmalarına olanak tanıyan ceza adaletinin uluslararası yönlerine özel bir odaklanmaktadır.

 

Program maksimum esneklik için tasarlanmıştır ve tüm uluslararası ve Polonyalı öğrencilere açıktır.