SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Çince Adam Mickiewicz Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1919

Tür: Devlet  Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  İngilizce Çalışmaları, Uluslararası ve Siyasi Çalışmalar,  Dil ve Edebiyat Çalışmaları

Rektör:  Prof. Dr hab. Inż. Arkadiusz Wójs

Öğrenci (toplam): 35.2 bin

Akademik personel: 5.253 bin

 

Adam Mickiewicz Üniversitesi, Poznań, Polonya, Büyük Polonya’daki (Wielkopolska bölgesi) en önemli akademik kurum ve Polonya’nın en iyi üniversitelerinden biridir. 100 yıllık itibarı, Poznań Şehrindeki uzun süreli yüksek öğrenim geleneği ve çalışanlarının, öğrencilerinin ve mezunlarının olağanüstü başarıları ile inşa edilmiştir. Adam Mickiewicz Üniversitesi sürekli gelişmektedir – Poznań’da, şehir merkezinin 25 dakika kuzeyinde, Morasko’da bulunan en büyük kampüsü (7 fakülte işleten: Siyaset Bilimi ve Gazetecilik, Tarih, Biyoloji, Kimya, Fizik, Matematik ve Bilişim, Coğrafya ve Jeoloji), ve aşağıdaki konumlarda şubeleri: Kalisz (Güzel Sanatlar ve Pedagoji Fakültesi), Gniezno (Avrupa Kültürü Enstitüsü) ve Słubice (Collegium Polonicum – Polonya-Almanya sınırında yer almaktadır). Poznan’da bulunan iki şehir kampüsüyle tamamlanmıştır: Merkez Kampüs (Rektörlük koltuğuyla – Collegium Minus, Adam Mickiewicz Üniversitesi’nin ana oditoryumu, Adam Mickiewicz Üniversitesi Ana Kütüphanesi ve İngilizce, Modern Diller, Lehçe ve Klasik Çalışmalar, Hukuk ve İdare, İlahiyat Fakülteleri) ve Güney-Batı kampüsü (Sosyal Bilimler Fakültesi ve Eğitim Fakültesi Eğitim Bilimleri).

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 1300€/YIL

Çince Adam Mickiewicz Üniversitesi
İngilizce ve Çin Çalışmaları Lisansı, İngilizce Fakültesi tarafından Doğu Çalışmaları Bölümü ve AMU Modern Diller ve Edebiyat Fakültesi Asya Çalışmaları Bölümü tarafından hazırlanan yeni bir uzmanlıktır.

 

Bu uzmanlıktaki tüm dersler, anadili İngilizce olanlar, İngilizce filolojisi ve sinoloji programlarında öğretim yapan deneyimli öğretim görevlileri tarafından yürütülecektir. Yeni program, öğrencilere Birleşik Krallık veya Amerika Birleşik Devletleri’nin (seçime göre) ve Çin’in dilini, edebiyatını, kültürünü ve tarihini öğrenme, ayrıca İngilizce’de C1 yeterlilik seviyesi ve B1 seviyesi kazanma fırsatı sunuyor. Çince, konuşma ve yazıda.

 

Dersler ağırlıklı olarak İngilizce ve Çince yapılacaktır.

 

İngilizce ve Çince, küresel önemi ve kapsamı olan dillerdir. Her iki dili de bilen ve İngilizce konuşulan ülkeler ve Çin hakkında uygun düzeyde bilgi sahibi olan mezunlarımız, iş piyasasında özellikle elverişli bir durumda olma şansına sahiptir. Uzmanlığımızdaki çalışmalar, onları, diğerlerinin yanı sıra, Avrupa ülkeleri ve Çin arasındaki uluslararası işbirliği ile ilgilenen kurumların çalışanları için adaylardan beklenen yeterliliklerle donatacaktır.