Navigasyon Szczecin Denizcilik Üniversitesi

GENEL BAKIŞ

Kuruluş (yıl): 1947

Tür: Devlet Denizcilik Üniversitesi

Ana uzmanlık (lar): Makine mühendisliği Navigasyon Ulaşım

Rektör: DSc. Doktora Müh. Usta Mariner Wojciech Ślączka

Öğrenci (toplam): 4.24 bin

Akademik personel: 0.26 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Szczecin Denizcilik Üniversitesi, geçmişi 1947’ye kadar uzanan bir devlet üniversitesidir. Üç fakülte (Navigasyon, Deniz Mühendisliği ve Mühendislik ve Ulaştırma Ekonomisi Fakültesi) 4000 öğrenciye 9 BSc programı (İngilizce +1 ), 4 Yüksek Lisans ve 3 Doktora. MUS ayrıca 8 lisansüstü program ve çok sayıda mesleki kurs ve eğitim sunmaktadır. Misyonumuz, yolcu, ticaret ve balıkçılık filolarının ihtiyaçlarını mükemmel bir şekilde karşılayan yüksek vasıflı denizcilik mürettebatı ve makine mühendisleri ile ulaştırmadaki verileri verimli bir şekilde işlemek ve yönetmek için modern BT çözümlerini kullanmaya hazırlanan kıyı personelini eğitmektir. nakliye-lojistik endüstrisi. Üniversite, 100’den fazla iyi donanımlı laboratuvara, modern bir araştırma-eğitim gemisine sahiptir – m / s Nawigator XXI ve aşağıdaki gibi teknik olarak en gelişmiş 16 simülatör: Gemi Taşıma, LNG Eğitim Merkezi, Çarpışma Önleyici ARPA, Elektronik Harita Ekranı ve Bilgi Sistemi (ECDIS), Uydu Haberleşme Sistemi – GMDSS, Kargo Elleçleme, Balıkçılık vb. Üniversitemizi dünyanın en donanımlı denizcilik üniversitelerinden biri yapar. Ayrıca, MUS, en son teknolojiye sahip araştırma ve didaktik altyapının elde edilmesinin yanı sıra en acil, denizcilik ve taşımacılık ile ilgili konularda araştırma yapılmasını sağlayan çok sayıda uluslararası projeye aktif olarak katılmıştır (2007-2015 arasında değer MUS projelerinin sayısı yaklaşık 20 milyon Euro’dur.

Eğitim Süresi: 4 YIL
Eğitim Ücreti: 4500€/YIL

Denizcilik Szczecin Denizcilik Üniversitesi

Açıklama:

Szczecin Denizcilik Üniversitesi’nde Navigasyon Bilim Lisansı, size gelecekteki kariyer seçimlerinizde esneklik sağlayan denizcilik ve diğer birbiriyle ilişkili bilim alanları kapsamında kapsamlı bir bilgi sağlar. Program, gemide veya karada eğitimlerin yanı sıra uzmanlık kursları ve eğitimlerinden oluşmaktadır.

Mezunlar, uluslararası seyrüsefer ile bağlantılı işletmelerde, deniz ve iç su yolu gemilerinde güverte zabiti olarak çalışabilirler. Son derece uzmanlaşmış ticaret hizmetleri veya donanma, balıkçılık filosu, yolcu gemileri, petrol sahalarını koruyan açık deniz devriye gemileri, petrol ve üretim platformlarında, modern uzman hidrografik ve araştırma gemilerinde kullanılabilirler. Ayrıca arazi bakım ve teknik hizmetlerine, deniz idare birimlerine, sınıflandırma kurumlarına ve SAR hizmetine katılabilirler.