SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Dişçilik Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 5 YIL
Eğitim Ücreti: 60,500€/5 YILIN TAMAMI

Dişçilik Jagiellonian Üniversitesi

ilk yıl için öğrenim: 11000 EUR

ikinci yıl için öğrenim: 11000 EUR

üçüncü yıl öğrenim ücreti: 12 500 EUR

dördüncü yıl için öğrenim ücreti: 13000 EUR

beşinci yıl için öğrenim ücreti: 13000 EUR

 

Açıklama:

 5 yıllık DDS programı 10 yarıyıl sürer ve 5.000’in üzerinde ders saati ve 300 AKTS puanı içerir.Program süresi boyunca öğrenciler, temel bilimler alanında ve mezunların pratik yapmalarını sağlayan klinik disiplinlerde bilgi alırlar. diş hekimleri. Program, aynı zamanda tıbbi karakterini korurken, diş hekimliğinin profesyonel yönlerine yöneliktir. Öğretim yalnızca İngilizce olarak yürütülür. Bilgi teknolojisi, hem Üniversite Diş Kliniğinin tıbbi dokümantasyonunu ve hasta lojistiğini idare etmek hem de JU MC Tıp Fakültesi Diş Hekimliği Kürsüsünde öğretim prosedürlerini yönetmek için kullanılmaktadır.

 

Mezun profili

Mezunlar, tıp alanında temel bilgiye ve diş hekimliği alanında ileri düzeyde bilgiye sahip olup, profesyonel diş bakımı sağlama, koruyucu ve tedavi edici bakımı planlama, uygulama ve değerlendirme, sağlığı geliştirme faaliyetlerinde bulunma becerisine sahiptir. Lisansüstü eğitim alabilirler. Sağlık, öğretim, araştırma ve Ar-Ge kurumlarında çalışabilirler. Resmi nitelikleri elde eden mezunların diş hekimliği yapmasına izin verilir.