SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Dişçilik Lodz Tıp Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1949

Tür: Devlet Tıp Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Diş Hekimliği, Tıp

Rektör: prof. dr hab. n. med. Radzisław Kordek

Öğrenci (toplam): 8.80 bin

Akademik personel: 1.60 bin

 KISA AÇIKLAMA

Lodz Tıp Üniversitesi’nde okumaya neden değer?

– 75 yıllık gelenek

– çok kültürlü çevre – 66 farklı ülkeden öğrenciler

– Uluslararası tanınma

– ucuz öğrenim

– ultramodern öğretim merkezi (hayalet odalar, simülatörler)

– giriş sınavı dahil tüm alım süreci çevrimiçi olarak gerçekleşir

Lodz Tıp Üniversitesi, Polonya’daki en büyük tıp üniversitelerinden biridir. Geleneği 1940’lara kadar uzanıyor. Tıp bilimleri ve tıpla ilgili alanlarda geleceğin doktorlarını ve uzmanlarını eğitiyor. Şu anda, çeşitli ülkelerden 900’ün üzerinde yabancı öğrenci, tamamen İngilizce olarak yürütülen tıp ve dişhekimliği programlarına katılmaktadır. Dental Eğitim Merkezi ve yeni açılan Tıbbi Simülasyon

Merkezi dünya eğitim standartlarını karşılar ve tıp eğitiminde en yüksek yenilik düzeyini temsil eder.

Eğitim Süresi: 5 YIL
Eğitim Ücreti: 13200€

Dişçilik Lodz Tıp Üniversitesi

Açıklama:

 

Lodz Tıp Üniversitesi Diş Hekimliği Bölümü, karmaşık bir tıp-diş hekimliği müfredatı ile İngilizce dilinde 5 yıllık bir DMD programı gerçekleştirmektedir.

Lodz’daki diş hekimliği çalışmaları, gelenek ve deneyimin modern teknolojilerle mükemmel bir birleşimidir. Yeni Öğretim Merkezi ile Diş Hekimliği Enstitüsü (Avrupa’nın en iyisi) aynı anda 2500 öğrenciyi barındırabilen ultra modern bir komplekstir. Dişhekimliği eğitimi, gelecekteki klinik çalışmalarının simülasyonu yoluyla öğrencilerin pratik becerilerini geliştirmeye yönelik tasarımla özel hayalet odalarda başlar. 2012 yılında, Avrupa’daki en modern klinik merkezlerinden biri olan yepyeni bir Eğitim Merkezi, bilgisayar uyumlu projektörler ve PA sistemleriyle tamamlanan yeni sınıflar ve amfilerle açıldı.

Dişhekimliği çalışmalarının temel amacı, mükemmel klinik becerilere sahip bir Diş Hekimliği Doktoru (latince: Doctor Medicinae Dentium)mesleğine girebilen, nitelikli diş hekimlerini modern bir şekilde eğitmektir. bilimsel araştırma, insan yaklaşımına dayalı profesyonel diş sağlığı hizmetleri sağlamak ve dişhekimliği öğrencilerine öğretmek.