Dişçilik Lublin Tıp Üniversitesi

 

Kuruluş yılı: 1949

Tür: Devlet Tıp Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Tıp,  diş hekimliği, Eczacılık

Rektör: Prof. Dr hab. n. med. Andrzej Drop

Öğrenci (toplam): 7.35 bin

Akademik personel: 1.09 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

 

Lublin Tıp Üniversitesi’nin tarihi, Tıp Fakültesi’nin yeni kurulan Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi’ne dahil edildiği 1944 yılına dayanmaktadır. 1950’de Fakülte Maria Curie-Skłodowska Üniversitesi’nden ayrılarak bağımsız bir Tıp Akademisi oluşturdu. Yıllar içinde hemşirelik, eczacılık ve diş hekimliği gibi yeni araştırma ve eğitim alanları ortaya çıkmıştır. 2001 yılında, dünyanın her yerinden öğrencilere İngilizce tıp eğitimi sunan İngilizce Dil Bölümü kuruldu. 2008 yılında Tıp Üniversitesi, Lublin Tıp Üniversitesi adını alarak üniversiteye dönüştürüldü.

Gelenek ve yenilik kavramlarını birleştiren ve bilimsel ve didaktik kaynaklara dayalı olarak, üniversite nitelikli ve eğitimli bir doktor ekibi geliştirir.

Akademik bir topluluk olarak, eğitim sisteminin kalitesi ve rekabet edebilirliğine dikkat ederek, piyasada meydana gelen değişikliklere katılır.

İnsanları sürekli gelişme ihtiyacının ve tıp bilimleri ve sağlık bilimleri alanında eğitimli ve eğitimli insanlar arasında bilimsel ve ekonomik başarılar hakkında bilgi edinme ihtiyacının farkında olmasını sağlar.

Eğitim Süresi: 5 YIL
Eğitim Ücreti: 14200€

Dişçilik Lublin Tıp Üniversitesi

 Açıklama:

Program, Lise mezunları için hazırlanmıştır. Kabul için gerekli konular Biyoloji ve aşağıdakilerden iki konudur: Kimya, Matematik ve Fizik. Adayın, diplomasının verildiği ülkedeki yüksek öğrenim kurumlarına kabul için gerekli lise diplomasına veya giriş eşdeğerine sahip olması gerekir.

Hem yazılı hem sözlü, uygun sertifika ile onaylanmış iyi İngilizce bilgisi gereklidir.