SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Diyetisyenlik Gdansk Tıp Üniversitesi

Gdansk Tıp Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Diş Hekimliği, Sağlık bilimi, Tıp

Rektör: dr hab. Marcin Gruchała, prof. nadzw

Öğrenci (toplam): 5,4 bin

Akademik personel: 0,9 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Gdańsk Tıp Üniversitesi (MUG) 6000’e yakın öğrenciye, doktora ve lisansüstü öğrenciye eğitim vermektedir. Uluslararası öğrenciler MUG öğrencilerinin yaklaşık% 16’sını oluşturur ve Gdańsk’ta okuyan tüm uluslararası öğrencilerin yarısından fazlasını temsil eder. Üniversite, Polonya Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı sıralamasındaki yüksek konumu ve personeli için aldığı birçok ödülle yansıtılan bilimsel araştırmalar yoğun bir şekilde yürütmektedir. Laboratuvar Tıbbı Alt Fakültesi ile Eczacılık Fakültesi, Polonya hükümeti tarafından Ulusal Önde Gelen Bilimsel Merkezi (KNOW) olarak tanınmıştır. MUG, didaktik ve klinik altyapısını sürekli olarak modernize etmektedir. Ulusal bütçe tarafından 480 mln PLN için finanse edilen İnvazif Tıp Merkezi’nin inşaatı 2011 yılında tamamlanmıştır. MUG, Erasmus + bünyesinde aktif uluslararası değişim gerçekleştirmekte, Baltık Denizi Bölgesi Üniversite Ağı (BSRUN) ve ScanBalt’ta yer almaktadır. MUG, Pomeranya Bölgesi ve komşu bölgelerin sakinlerine sağlık hizmeti sağlamakta ve halk sağlığı projelerini aktif olarak desteklemektedir. Üniversite, bölgemizde sağlık yanlısı farkındalığı artırmaya hizmet eden etkinlikler olan Tıp Eğitimi Günü ve Sağlık için Piknik düzenlemektedir. 2009 yılından bu yana, Üniversite, bölgemizin yurtdışındaki üniversitelerini tanıtan bir program olan „Pomeranya’da Eğitim” programına üyedir.

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 3750€/YIL

Diyetisyenlik Gdansk Tıp Üniversitesi

Açıklama:

Mezunlar, Diyetetik Programından mezun olduktan sonra, öğrenciler Diyetetik alanında Lisans Diploması alırlar. Bölüm, sağlık hizmetlerini uygulayacak, hasta ve ailesinin beslenme ihtiyaçlarını ve sorunlarını tanıyacak, sağlık ve hastalık durumundaki kişilerin beslenme bakımını planlayıp sağlayacak, koruyucu, tedavi edici ve eğitim hizmetleri sunacaktır. Öğrenci, aşırı kilolu veya obez kişiler, yaşlılar, çocuklar ve yaşam tarzı hastalıkları olan hastalar için bireysel beslenme programları geliştirmeye hazırlanacaktır. Ayrıca mezun, enteral ve parenteral olarak beslenen hastaların beslenme bakımını yapabilecektir.

Mezunlar, çeşitli kurumlarda kamu ve özel sağlık tesislerinde, gıda bölümlerinde çalışabilecek ve yüksek lisans eğitiminin bir parçası olarak diyetetik ve / veya çeşitli derslerde ikinci derece çalışmalarına devam edebileceklerdir.