SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Ekoloji ve Evrim Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4200€/YIL

Ekoloji ve Evrim Jagiellonian Üniversitesi

Açıklama:

Program Açıklaması

 

Genel akademik yüksek lisans derecesi çalışmaları Ekoloji ve Evrim, çağdaş ekolojik ve evrimsel konularda uzmanlık eğitimi almak isteyen İngilizce konuşan lisans öğrencilerine yöneliktir. Uluslararası, kültürler arası akademik çevreye aşina olan deneyimli kadromuz, derinlemesine ve sürekli güncellenen teorik ve pratik bilgileri verir, ekip çalışmasına vurgu yapar, problem çözme becerileri ve planlama alanı ve deneysel araştırma yapar. Eşsiz, disiplinler arası çalışma programı, iyi donanımlı, modern laboratuvarlarda çok sayıda pratik faaliyet sağlar. Öğrenciler, ekolojik ve evrimsel ilkeler hakkında geniş bir anlayış kazanır ve kendi kendine yürütülen araştırmaların sonuçlarını tanınmış uluslararası bilimsel dergilerde yayınlayabilen başarılı bilim adamları olma yolunda bir yola girerler. Ekolojik bilgiyi pratik çevre koruma ve kaynak yönetiminde kullanmak için bir tasarım zihniyetinin yanı sıra uyarlanabilir sosyal ve yönetsel yeterlilikler edinirler.

 

Mezun profili

 

Mezunlar, en uygun ve modern yöntemleri kullanarak deneyler ve araştırmalar (saha araştırması / çalışması dahil) kurabilen, elde edilen sonuçları analiz edebilen, bilimsel makaleler ve raporlar yazabilen ve sözlü veya görsel sunumlar hazırlayabilen etkili bilim adamları haline gelirler. İki yıllık çalışmaların başarısı, dünya çapında dinamik olarak gelişen kamu veya özel sektörlerde istihdam edilmelerine olanak tanır: laboratuvarlar, kamu idaresi, devlet kurumları, çeşitli araştırma birimleri ve ayrıca sivil toplum kuruluşları ve özel kuruluşlar.