SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Ekonomide Veri Bilimi- Lazarski Üniversitesi – Lazarski University Data Science in Economy

Eğitim Süresi: 3 Yıl

Eğitim Ücreti: 1. Yıl 5640€   2. Yıl 5880€   3. Yıl 6120€

AÇIKLAMA:

Lazarski Üniversitesi’nde Ekonomi alanında veri bilimi, yapay zeka devrimi için tasarlanmış benzersiz bir çalışma programıdır. Polonya’da sunulan Lisans düzeyindeki Veri Bilimi derslerinin çoğu çok tekniktir ve Veri Biliminde olmazsa olmaz diller olan Python ve R gibi son teknoloji araçlar ve makine öğrenimi dahil olmak üzere verilerle çalışmaya yönelik modern yaklaşımları göz ardı eder.

Benzersiz programımız, teorik bilgisayar bilimci olmayı planlamayan, bunun yerine finans ve ekonomi alanlarında çalışırken analitik ve programlama becerilerini kullanmak isteyen kişiler için harika bir fırsattır.

Ekonomi programında veri bilimi, olasılık, istatistik veya bilgisayar bilimi konularında herhangi bir ön bilgi veya deneyim gerektirmez. Kurs, en az iki programlama dilinde eğitim ve teorik kavramların gerçek dünyadan örneklerini içeren teorik çalışmaları pratik çalışmalarla dengelemek için yapılandırılmıştır.

İlk yıl, tüm öğrencilere matematik, istatistik ve hesaplama konularında sağlam bir temel sağlamayı ve aynı zamanda bu alanlarla daha önce tanışmış olanların bilgilerini de geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu, öğrencileri öğrenimlerinin ikinci ve üçüncü yıllarında veri bilimi ve ekonomi alanında uzmanlaşmaya hazırlar.

İkinci yıl, veri bilimi ve ekonomideki temel konular üzerine zorunlu modüller aracılığıyla bu temelin genişletilmesine olanak sağlar. Ekonomik perspektif, veri biliminin pratik uygulamaları hakkında bilgi edinmek için bir platform sağlar.

Son yılda öğrenciler, programlarını konunun daha istatistiksel veya ekonomik yönlerine göre uyarlama esnekliğine sahiptir.

Öğrencilerin yalnızca ele almaları gereken materyalle değil, aynı zamanda sorunlara nasıl yaklaşacakları, iş planlayacakları, etkili bir şekilde çalışacakları veya tutkuyu nasıl bulacakları ve yaratıcı kalacakları konusunda da zorluk yaşadıklarını biliyoruz. Bu nedenle, öğrencilerimizin öğrenimleri sırasında odaklanmış, adanmış ve yaratıcı kalmalarına yardımcı olmak için ilk yılımıza Psikoloji ve Etkili Çalışma Teknikleri ile Sanat ve Yaratıcılık gibi dersleri dahil ettik.

Öğrenciler, öğrenimleri sırasında IBM Veri Bilimi Uzmanı Sertifikası* ve Google Veri Analitiği Uzmanı Sertifikası* kazanma olanağının yanı sıra Coursera platformundaki kursların ve uzmanlıkların yaklaşık %98’ine ücretsiz erişim hakkına sahip olur.

Ortaklar

*Coursera for Business programı sayesinde Google ve IBM sertifikaları mevcuttur.

Aşağıdaki özelliklere sahip kişileri arıyoruz:

Bilmeceleri ve analitik problemleri çözmeyi seven

Karar vermenin verilere dayanması gerektiğine inanan

Matematik ve programlamayı öğrenmeye açıktırlar; öğrencilerin bu alanlarda büyük hayranlar veya uzman olmaları gerekmez. Öğretmenlerin çoğu zaman öğrencilerini analitik dünyayı keşfetme konusunda cesaretlendirdiğini biliyoruz. Geleceğin öğrencilerine ne kadar faydalı olabileceğini göstereceğiz.

KARİYER

Fintech şirketleri

Araştırma ve geliştirme şirketleri

Yazılım yayıncıları

Dış ticaret kuruluşları

Uluslararası şirketler

Bankalar ve uluslararası finans kuruluşları

Danışmanlık şirketleri