SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Elektrik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

 

Lodz University of Technology

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyomedikal mühendisliği, Bilgisayar bilimi, Yönetim ve üretim mühendisliği

Rektör: prof. Sławomir Wiak

Öğrenci (toplam): 14,8 bin

Akademik personel: 1,2 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Araştırma, bilim, eğitim ve uluslararası işbirliğindeki başarılarıyla Polonya’nın çok ötesinde tanınan TUL, güçlü bir mühendislik geleneğine sahip dinamik ve sürekli gelişen bir üniversitedir. 1945’te kurulan okul şu anda 1234 akademik personele ve% 40’ı kadın olan 15.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ulusal sıralamaya göre, 2019 yılında ülkenin en iyi dördüncü teknik üniversitesidir ve birçok ulusal ve uluslararası akreditasyona sahiptir. TUL, Polonya Cumhuriyeti Öğrenci Parlamentosu tarafından PROStudent Üniversitesi olarak tanınan, okumak için harika bir yerdir. Çok çeşitli spor, rekreasyon ve öğrenci dernekleri, masanızdan uzaklaşmak ve işten sonra biraz enerji harcamak için bolca fırsat sunar. Üniversite, hem Polonyalı hem de yabancı öğrencileri için öğrenci değişim programlarını memnuniyetle karşılar. Şehirdeki öğrencilere yönelik projeler ve etkinlikler düzenleyen, kar amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonu olan ESN-EYE Lodz tarafından yürütülen rehberlik programı sayesinde TUL’un 600 uluslararası öğrencisi iyi bakılıyor. TUL, Avrupa Yenilikçi Üniversiteler Konsorsiyumu’nun tek Polonyalı üyesi olmasının da vurguladığı gibi, yerel ve uluslararası önemi olan yenilikçi bir üniversite olmaya çalışmaktadır. İster Polonya’da ister uluslararası eğitim alıyor olun, burada ders almak akıllıca bir harekettir.

Eğitim Süresi: 3.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Elektrik ve Telekomünikasyon Mühendisliği Lodz Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

ELEKTRONİK VE TELEKOMÜNİKASYON MÜHENDİSLİĞİ programı Elektrik, Elektronik, Bilgisayar ve Kontrol Mühendisliği Fakültesi tarafından yürütülmektedir. Tamamen İngilizce olarak öğretilir.

 

Programın temel amacı, özellikle bu alanlardaki mevcut durum ve gelişme eğilimleri ile ilgili olarak öğrencilere elektronik, telekomünikasyon ve BİT konusunda temel bir anlayış sağlamaktır. Analog ve dijital elektronik sistemlerin analizi ve tasarımı, mikroişlemci teknolojisi (yazılım dahil) ve optoelektronik, elektronik ekipman teknolojisi ve yapımı, modern telekomünikasyon ve ICT ağlarının uygulanması konusunda eğitime büyük önem verilmektedir. Öğrenciler ayrıca elektronik kaynaklar dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan bilgi bulmayı, seçmeyi ve doğrulamayı öğrenirler.

 

Eğitimin önemli bir amacı da öğrencileri, örneğin ekip projeleri gibi grup çalışmasına hazırlık dahil olmak üzere mühendislik çalışmasının özgüllüğü ile tanıştırmaktır.

 

 

 

TEMEL KONULAR

 

Elektrik Devreleri

Programlama ve Veri Yapıları

Sinyaller ve Sistemler

Yarıiletken Cihazlar

Kablosuz iletişim

Dijital Sistemler

Elektronik devreler

Sinyal işleme

 

Elektronik ve Telekomünikasyon Mühendisliği lisans programına kayıtlı öğrenciler, müfredatın bir parçası olarak yurtdışında en az bir dönem – Hareketlilik Sömestrini (6. yarıyıl) tamamlar.

 

 

 

Mezun profili:

 

Edinilen bilgi ve beceriler, mevcut iş piyasasına özgü mühendislik faaliyetlerinde hemen uygulanabilir. Mezun, elektronik, telekomünikasyon, ICT ve BT şirketlerinde mühendislik çalışmaları yapmak için yeterince niteliklidir. Üretime hazırlık ve elleçleme pozisyonlarında istihdam edilebilir. ELEKTRONİK VE TELEKOMÜNİKASYON MÜHENDİSLİĞİ mezunları, programın İngilizce olarak öğretilmesi nedeniyle uluslararası bir ortamda çalışmayı özellikle kolay bulmaktadır. Mezun, kendi kendine çalışma ve yaşam boyu öğrenme için hazırlanır, mesleki gelişimini planlayabilir ve ikinci aşama derecesi alabilir.