SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Elektronik ve Telekomünikasyon AGH Üniversitesi

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1919

Tür: Devlet Teknik Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  BT, Elektronik ve Telekomünikasyon, Mekatronik

Rektör: Prof. Dr. Hab. İnż. Tadeusz Słomka

Öğrenci (toplam): 34.19 bin

Akademik personel: 1.94 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, en iyi ve en ünlü çağdaş Polonya üniversitelerinden biridir. Uzun yıllar üniversiteler listesinde ön sıralarda yer almaktadır. AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, modern teknolojiler alanında lider bir Polonya üniversitesidir ve prestijli uluslararası eğitim merkezleri grubuna aittir. Okulumuzun birçok avantajı vardır: 9.000 öğrenci için mükemmel tesisler, üniversite binaları için uygun bir konum, modern bir araştırma üssü, yurtiçi ve yurtdışındaki diğer üniversitelerle işbirliği ve mükemmel bir çalışma atmosferi sunan kendi kampüsü bulunmaktadır. Öğrenciler 58 çalışma alanı ve 200’den fazla uzmanlık eğitimi alırlar: madencilik ve metalurji, BT, telekomünikasyon, otomasyon, robotik, yeni malzemeler, teknik fizik, uygulamalı matematik ile yönetim ve sosyal bilimlerle yakından ilgili geleneksel çalışma alanları yer alır. Yeni disiplinler arasında Kültür Çalışmaları, Jeofizik, Petrol ve Gaz Mühendisliği, Tıp Fiziği, Akustik Mühendisliği bulunmaktadır. Şu anda, üniversite 2.000’den fazla araştırma görevlisi (550 bağımsız araştırmacı) istihdam etmektedir. AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Amerika, Avrupa ve Asya’daki yabancı ortaklarla 200 genel anlaşma imzalanmıştır. Yaklaşık 300 sanayi firması ile işbirliği anlaşmaları imzalanmıştır. Anlaşmalar bilimsel, araştırma ve eğitimsel işbirliğiyle ilgilidir. Bu üniversiteden alınan diploma ile Polonya’daki ve yurt dışındaki en iyi şirketlere kapıyı gerçekten açmaktadır.

 

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Açıklama:

Elektronik ve Telekomünikasyon: Ağlar ve Hizmetler

 

Tam zamanlı, 2. seviye derece dersleri üç dönemdir ve Yüksek Lisans Tezi hazırlanarak tamamlanır ve mezuna Master of Science derecesi verilir.

 

Elektronik ve Telekomünikasyon: Ağlar ve Hizmetler uzmanlığı mezunu, teknik ilerleme sağlamak üzere eğitilmiştir ve özellikle telekomünikasyon ağları ve hizmetleri alanında güncel elektronik ve telekomünikasyon alanında yaratıcı profesyonel faaliyetler yürütebilir. Uzmanlık programı, yeni telekomünikasyon ekipmanı ve sistemleri, ağları geliştirebilecek ve aynı zamanda mevcut ağları yönetebilecek, mevcut ağları ve kablosuz veri iletim ağları dahil olmak üzere gelecekteki ağ standartlarını analiz edebilecek aday mezunların eğitimine odaklanmaktadır. IP ağları, elektronik belge alışverişi, telekomünikasyon protokollerini modelleme ve test etme yöntemleri, veri telekomünikasyon sistemlerinin verimliliği, araştırma ve geliştirmesinin yanı sıra www sayfaları ve dijital video kitaplıkları oluşturma. Sömestr boyunca eğitim üç ana derste tamamlanır: Ağ ve Hizmet Yönetimi, Dijital İletim Teknikleri ve Ağların ve Hizmetlerin Modellenmesi ve Simülasyonu.

 

Mezunlar, telekomünikasyon sistemlerini, ağlarını ve hizmetlerini tasarlamak, üretmek, uygulamak ve kullanmak için vazgeçilmez olan teorik bilgi ve pratik becerileri edinirler. Mezunlar ayrıca ekip yönetimine ve 3. çalışma döngüsüne (doktora araştırması) ilerlemeye hazırlanır.