SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Elektronik ve Telekomünikasyon Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş (yıl): 1906

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlık (lar): Bilim ve teknoloji

Rektör: Prof. Jacek Namieśnik

Öğrenci (toplam): 23.60 bin

Akademik personel: 1.30 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Gdańsk Teknoloji Üniversitesi (GUT), Pomeranian Bölgesi’ndeki en büyük teknik üniversitedir ve Polonya’nın en eski teknik üniversitelerinden biridir. Etkileyici 77 hektarlık Üniversite kampüsü, 100 yıllık binaların XXI.Yüzyıl ultramodern binaları ile uyumlu bir kombinasyonudur.

 

Üniversite, 9 fakültede, bilim ve teknolojinin çeşitli alanlarında hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı sistemlerde yürütülen Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını sunmaktadır. Akademik teklif, 3 bölümler arası ders ve halihazırda sunulan 2 akademik dersler dahil olmak üzere 38 lisans eğitim alanı ve 27 lisansüstü çalışma alanından oluşmaktadır. GUT ayrıca 3 lisans alanı ve 17 lisansüstü çalışma alanında eğitim dili olarak İngilizce sunmaktadır. Üniversitenin Ar-Ge alanındaki başarıları, 2000’den fazla yayının yıllık katkılarına yansımaktadır; bunlardan yaklaşık 300’ü ISI listesinde dünyanın en ünlü bilimsel dergilerinde yer almaktadır ve 40’tan fazlası bilimsel monografiler ve akademik ders kitaplarıdır.

 

Yüksek eğitim kalite standartlarını korumaya büyük önem verilmektedir – Üniversite prestijli AKTS Etiketine sahiptir. GUT, Massachusetts Institute of Technology tarafından İsveç’teki Chalmers Teknoloji Üniversitesi ile işbirliği içinde kurulan CDIO Girişimi’ne üye olan ilk Polonya üniversitesidir.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Elektronik ve Telekomünikasyon Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

  1. uzmanlık: Bilgisayar Elektronik Sistemleri

 

Kurslar, ölçüm, teşhis, acil durum tespiti ve kontrolü, kişilerin ve malların tanımlanması, otomotiv elektroniği, izleme, imalat kalite kontrolü, ürün elektronizasyonu ve birlikte elektronik bilgi sistemleri olarak anılan daha pek çoğu için geniş ve tutarlı bir elektronik sistemleri kapsamaktadır.

 

  1. uzmanlık: Radyo İletişim Sistemleri ve Ağları

 

Kurslar, telekomünikasyon sistemleri ve ağlarında, özellikle hücresel ve kanallı radyo iletişimi, kara, deniz ve hava mobil radyo iletişimi, kişisel radyo iletişimi, kablosuz veri iletim sistemleri, dijital radyo ve TV yayını, hizmetlerin tasarımı ve uygulanması konusunda profesyonel uzmanlar hazırlar. ticari ve özel radyo iletişim ağları, uydu ve kara tabanlı radyo navigasyon sistemleri.