SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Enerji Teknolojileri Lodz Teknoloji Üniversitesi

 

Lodz University of Technology

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Biyomedikal mühendisliği, Bilgisayar bilimi, Yönetim ve üretim mühendisliği

Rektör: prof. Sławomir Wiak

Öğrenci (toplam): 14,8 bin

Akademik personel: 1,2 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Araştırma, bilim, eğitim ve uluslararası işbirliğindeki başarılarıyla Polonya’nın çok ötesinde tanınan TUL, güçlü bir mühendislik geleneğine sahip dinamik ve sürekli gelişen bir üniversitedir. 1945’te kurulan okul şu anda 1234 akademik personele ve% 40’ı kadın olan 15.000’den fazla öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Ulusal sıralamaya göre, 2019 yılında ülkenin en iyi dördüncü teknik üniversitesidir ve birçok ulusal ve uluslararası akreditasyona sahiptir. TUL, Polonya Cumhuriyeti Öğrenci Parlamentosu tarafından PROStudent Üniversitesi olarak tanınan, okumak için harika bir yerdir. Çok çeşitli spor, rekreasyon ve öğrenci dernekleri, masanızdan uzaklaşmak ve işten sonra biraz enerji harcamak için bolca fırsat sunar. Üniversite, hem Polonyalı hem de yabancı öğrencileri için öğrenci değişim programlarını memnuniyetle karşılar. Şehirdeki öğrencilere yönelik projeler ve etkinlikler düzenleyen, kar amacı gütmeyen bir öğrenci organizasyonu olan ESN-EYE Lodz tarafından yürütülen rehberlik programı sayesinde TUL’un 600 uluslararası öğrencisi iyi bakılıyor. TUL, Avrupa Yenilikçi Üniversiteler Konsorsiyumu’nun tek Polonyalı üyesi olmasının da vurguladığı gibi, yerel ve uluslararası önemi olan yenilikçi bir üniversite olmaya çalışmaktadır. İster Polonya’da ister uluslararası eğitim alıyor olun, burada ders almak akıllıca bir harekettir.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 2000€/YIL

Enerji Teknolojileri Lodz Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

YAPILI ORTAMDA ENERJİ SİSTEMLERİ. Çalışmalarının ilk döneminde öğrenciler şehirlerdeki ve binalardaki enerji sistemlerinin teorik bilgisinin yanı sıra bilgisayar analizi ve tasarım yöntemlerini öğrenirler. Dersler, dersler, pratik alıştırmalar ve laboratuvarlar şeklinde yapılır. Programın bu aşamasının başarıyla tamamlanmasının ardından, edindikleri bilgileri onaylayan bir sertifika alırlar. İkinci yarıyılda bu bilgileri mühendislik problemlerini modern araç ve yöntemlerle çözmek için kullanırlar. Öğrenciler, problemleri çözmek için disiplinler arası takımlarda çalışırlar ve fikirleri endüstri uzmanları tarafından doğrulanır. Gerçek proje görevlerine çözümler bularak beceri kazanırlar. Bu aşamanın başarıyla tamamlanması, edinilen becerileri belgeleyen bir diploma ile sona erer. Son dönem, seçilen bir konudaki bir diploma projesi üzerinde bireysel çalışmalara odaklanır. Tezin tamamlanması ve savunulması, öğrencinin yüksek lisans derecesi kazanmasını sağlar.

 

 

 

Programın sunduğu başlıca avantajlar:

 

sanayi ile operasyon,

uluslararası öğretim görevlileri,

Polonya’daki en gelişmiş laboratuvarlar,

esnek çalışma programı,

modern öğretme ve öğrenme yöntemleri,

pratik faaliyetlerin üstünlüğü,

gelecek vaat eden iş piyasası.

 

Fakülte’nin web sitesinde daha fazla bilgi bulabilirsiniz.

 

 

 

Mezun profili:

 

İş piyasasındaki fırsatlar çok cesaret verici. Mezunlar şu kişiler tarafından istihdam edilebilir:

 

geniş bir şekilde anlaşılan bina ve sistem tasarımı ve enerji danışmanlığından danışmanlık şirketleri;

modern inşaat, tesisatlar, yenilenebilir enerji kaynakları, enerji denetimleri, enerji sertifikasyonu ve enerji tasarrufu ile uğraşan şirketler;

bina geliştiricileri, kiracıları ve yöneticileri;

sanayi Ar-Ge merkezleri; çevresel etki değerlendirme raporları, sertifikalandırma, standardizasyon ve düzenleyici kurumlar oluşturan bağımsız uzman merkezleri ve STK’lar;

hizmet ve altyapı şirketleri;

 

Mezunlar ayrıca hemen hemen her disiplinde doktora derecelerini takip ederek başarılı bir araştırma kariyerine başlamaya hazırdır.