SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Finans ve Muhasebe Gdansk Üniversitesi

Gdańsk Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1970

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Biyoteknoloji, Finans ve muhasebe, Uluslararası İşletme

Rektör: Prof. Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała

Öğrenci (toplam): 22.81 bin

Akademik personel: 1.70 bin

Web sitesi:  www.ug.edu.pl

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 2000€/YIL

Finans ve Muhasebe Gdansk Üniversitesi

Açıklama:

“Finans Yüksek Lisansı” müfredatı, Lisans seviyesindeki mezunlara finans bilgilerini derinleştirme ve yatırım sürecinde beceri ve yeterlilikleri geliştirme fırsatı verir.

Derecesi hem yerli hem de yabancı öğrenciler için geçerlidir. Finans alanında güçlü bir lisans geçmişi ve İngilizce dilinde akıcılık, başarı için gerekli ön koşullardır. Portföy oluşturma, risk yönetimi ve finansal araçların değerlemesi gibi ana akım konuların yanı sıra, öğrencilere modern nicel yöntemler öğretilir ve finanstaki yenilikler hakkında bilgi edinilir. Etik ve profesyonel standartları, yasal ve yönetişim sorunlarını ve finansal piyasaların davranışsal yönlerini vurguluyoruz. Zorunlu dersler, öğrenciler tarafından bireysel ilgi alanlarına göre seçilen seçmeli dersler ile tamamlanmaktadır. Müfredat, CFA Programı müfredatının 2. ve 3. seviyelerinden önemli sayıda konuyu kapsar.

 

Çalışma programı, iş uygulamalarının ihtiyaçları ile yakından bağlantılıdır. Amacımız, hem Polonya’da hem de yurtdışında finans piyasalarında faaliyet gösteren işverenler tarafından aranan mezunlar yetiştirmektir. Akademik Fakülte arasında öğrenciler üniversite profesörleri ve tanınmış profesyoneller bulacaklar. İş topluluğu ortaklarımız hem müfredatın içeriğine hem de öğretime katkıda bulunur. Finans ve Muhasebe alanındaki Master düzeyindeki çalışmalarımız, öğrencilere finans dünyasında kariyer fırsatları sunan prestijli CFA Programı sınavlarının üst seviyelerinde başarılı olmak için gereken bilgileri sağlar. Ayrıca, öğrencilere takım çalışması ve sunum yapma gibi alanlarda “yumuşak” beceriler geliştirmelerini sağlamak için çeşitli projelere katılma fırsatları da sunuyoruz.