SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Finans ve Muhasebe Gdansk Üniversitesi

Gdańsk Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1970

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Biyoteknoloji, Finans ve muhasebe, Uluslararası İşletme

Rektör: Prof. Dr hab. Jerzy Piotr Gwizdała

Öğrenci (toplam): 22.81 bin

Akademik personel: 1.70 bin

Web sitesi:  www.ug.edu.pl

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 1800€/YIL

Finans ve Muhasebe Gdansk Üniversitesi

Açıklama:

ANA KONULAR

 

Uzmanlık Finansal Analist müfredatı, genel üniversite konularından ve yatırım sürecine odaklanan belirli finansal konulardan oluşur. Öğrenciler, aşağıdaki öğretim modüllerinde gerekli bilgi, beceri ve sosyal yeterliliği kazanacaklardır: Ekonomi, Sayısal Yöntemler, Kurumsal Finansman ve Raporlama, Finansal Piyasalar ve Araçlar, Hukuk ve Etik, Sosyal Bilimler, öğrenci tarafından seçilen konuların bir seçimiyle tamamlanmaktadır. bireysel çıkarlar.

Müfredat, CFA Programı Seviye 1’de yer alan tüm konuları kapsar.

 

UZMANLIK MALİ ANALİZİ İNCELEMENİN FAYDALARI

 

Çalışma programı, iş uygulamalarının ihtiyaçları ile yakından bağlantılıdır. Amacımız, hem Polonya’da hem de yurtdışında finans piyasasıyla bağlantılı işverenler tarafından aranan mezunları sunmaktır. Finansal Analist eğitim yolundaki lisans çalışmalarımız, Finans ve Muhasebe alanında Lisans Derecesi ve finans dünyasında kariyer fırsatları açan prestijli CFA sınavının ilk seviyesinde başarılı olmak için gereken bilgi birikimine izin verir.

 

Öğretim görevlileri arasında öğrenciler, üniversite profesörlerinin yanı sıra finans piyasasında tanınmış profesyonel pozisyondaki uygulayıcıları bulacaklar. Öğrenciler, Erasmus + programı kapsamında, öğrencilerin bilimsel kulüplerinin faaliyetlerine, bankalarda ve diğer finans kurumlarında stajlara katılma fırsatına sahiptir.

 

Mezunlar, ikinci kademe çalışmalarında eğitimlerine devam edebilir ve Finans ve Muhasebe alanında Master derecesi alabilirler.

 

KARİYER İMKANLARI

 

Birinci seviye Finansal Analist çalışmalarımızın bir mezunu borsa şirketleri, bankalar, yatırım fonları, diğer finansal kurumlar ve piyasa izleme kuruluşları için çalışabilir.