Finans ve Muhasebe Kozminski Üniversitesi

GENEL BAKIŞ

Kuruluş (yıl): 1993

Tür: Özel Üniversite

Ana uzmanlık (lar): İşletme yönetimiKurumsal finans ve muhasebeEkonomi, Yönetim ve Finans

Rektör: PROF. WITOLD T. BIELECKI, Ph.D.

Öğrenci (toplam): 8.40 bin

Akademik personel: 0.30 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

1993 yılında kurulan Kozminski Üniversitesi, tam akademik haklara sahip özel bir yüksek öğretim kurumudur. Üniversite, Polonya ve uluslararası akreditasyonları (AACSB, EQUIS, AMBA – akreditasyonun “Üçlü Taçı” olarak anılır) ve programlarının ve hizmetlerinin yüksek kalitesini gösteren küresel ve ulusal eğitim sıralamalarında mükemmel sonuçlar elde etmiştir. Bu nitelikler nedeniyle KU diplomalarının kendileri de gıpta edildi. 2009’dan beri Kozminski Üniversitesi, dünyanın dört bir yanından en iyi üniversiteleri içeren ‘Financial Times’ tarafından sağlanan prestijli eğitim sıralamasında sınıflandırılmaktadır. Üstelik, son 16 yıl boyunca, özel üniversiteler arasında “Perspektywy” ve “Rzeczpospolita” tarafından yayınlanan eğitim sıralamasında birinci sırada yer almaktadır.

 

İşletme okulu akreditasyonları arasında, en prestijli ve edinilmesi zor olan EQUIS, AMBA ve AACSB’dir. Dünyadaki 13.500 işletme okulundan yalnızca 80’den azı bu üçünü bir arada tutuyor ve Kozminski Üniversitesi de onlardan biri. Ayrıca KU, Orta ve Doğu Avrupa Yönetim Geliştirme Derneği’nin (IQA) akreditasyonuna sahiptir. Kozminski Üniversitesi ayrıca Ulusal Akreditasyon Komitesinden yönetim, idare ve hukuk programları açısından özel bir ayrıcalık aldı.

 

Üniversite programları, çeşitli İngilizce Lisans, Yüksek Lisans, MBA ve Doktora programlarını içerir.

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti:  7920 2. Yıl 8925
Finans ve Muhasebe Kozminski Üniversitesi

Açıklama:

Finans ve Muhasebe Lisans Programı, öğrencileri kurumsal finans ve muhasebe alanında çalışmaya hazırlayan, İngilizce olarak yürütülen üç yıllık bir programdır. İş stratejisi ve politikasını formüle etmeye, uygulamaya ve izlemeye odaklanırken, problem çözme ve karar verme yetenekleri gibi, bilgi ve becerileri de yoğun bir şekilde geliştirilir. Programın amacı, yüksek etik standartlara ve iyi bir iş anlayışına sahip, teknik olarak yetkin profesyoneller üretmektir. Programın müfredatı, geleneksel muhasebenin faydalarını, finans uzmanlarının genişleyen ihtiyaçlarını ve sorumluluklarını yansıtan geniş bir işletme konuları yelpazesiyle birleştirerek öğrencilerin sürekli değişen küresel ekonomik çevrenin zorluklarıyla yüzleşmelerine olanak tanır. Programın mezunları, tüm iş alanlarında mümkün olan en geniş kariyer fırsatlarına sahip olmayı bekleyebilirler.

 

ÇALIŞMALARIN AMACI

 

Uluslararası finans piyasalarını anlamak ve en uygun finansal kararları almak için araçları öğrenmek

Temel ekonomik süreçleri ve olayları analiz etme ve bunların oluşum nedenlerini açıklama becerisinde uzmanlaşmak

Muhasebe, kontrol ve finansal raporlamada pratik beceriler kazanmak – finans ve muhasebe alanında kariyer için gerekli olan temel araçlar veya bir işletmeyi yönetme

Muhasebe ve finans dilini öğrenmek ve işletmenizin ve sektörünüzün finansal yönleri ile ilgili etkili bir şekilde iletişim kurma becerisi kazanmak.

KİM OLABİLİRSİNİZ

 

Uluslararası bir şirkette veya bir finans kuruluşunda bir finans departmanının çalışanı

Bir danışmanlık şirketinde orta düzey çalışan

Finans ve muhasebe bilgisinin şart olduğu bir şirketin herhangi bir bölümünde uzman

Başarılı bir girişimci

 

NE KAZANIRSINIZ

 

Uluslararası şirketlerin mali durumunu etkileyen iç ve dış faktörlere ilişkin bilgi

Uluslararası kurumsal finans dünyasında özgürce iletişim kurmanızı sağlayan İngilizce profesyonel terminolojiye hakimiyet

Kozminski Üniversitesi’ndeki çok uluslu topluluğun bir parçası olma ve grup projeleri ve ekip çalışması yoluyla farklı kültürleri anlama imkanı.

Bir işletmenin faaliyetleriyle ilgili çalışma bilgisi

Bir şirketi verimli bir şekilde yönetmenizi sağlayan beceriler

Seçmeli dersler aracılığıyla ilgi alanlarınızdaki bilgi ve beceriler

Uluslararası bir değişim programına katılma ve dünyanın her yerindeki işletme okullarını ziyaret etme imkanı

İngilizce iş terminolojisi bilgisi

Daha fazla kişisel ve mesleki gelişim için hazırlık