SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Fizik Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1915

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Elektronik ve Telekomünikasyon

Rektör: Prof. Dr. Hab. İnż. Jan Szmidt

Öğrenci (toplam): 34.62  bin

Akademik personel: 2.19 bin

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi, 19. yüzyıla kadar uzanan didaktik gelenekleri olan teknik bir üniversitedir. Yüksek kaliteli eğitimin birinci sınıf araştırma ve yenilikle buluştuğu ileri görüşlü bir kurumdur.

Varşova Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en eski teknik üniversitedir ve ülkedeki tüm teknik üniversiteler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu üniversitenin önceliği, ileri bilimsel araştırmalarla desteklenen disiplinler arası bir çalışma programıdır. Modern eğitim programları ve çok sayıda üniversite, araştırma kurumu ve yüksek teknoloji endüstrisi ile ortaklıklar dahil olmak üzere çok çeşitli araştırma çalışmaları, mezunların küresel iş piyasasında başarılı olmaya hazır olmalarını sağlar. İş piyasasının taleplerine yanıt olarak, öğrencileri gelecekteki kariyerlerine hazırlamak için çok çeşitli profesyonel ve teknoloji programları sunmaktadır. Üniversite yetkilisi ve tüm akademik personeller, öğrencileri modern dünyada yararlı olan mevcut bilgi ve becerilerle tanıştırmak için her türlü çabayı göstermektedir.

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi’nin faaliyeti 3 ana alana odaklanmaktadır: eğitim, bilimsel araştırma ve teknoloji transferi. Eğitim ve araştırma profili, inşaat mühendisliği ve mimariden biyoteknoloji ve biyomedikal mühendisliğine kadar mühendislik disiplinlerinin tüm yelpazesini kapsar. Eğitim alanları ekonomi, sosyal bilimler, yönetim ve idare ile tamamlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 6000€

Fizik Varşova Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Photnics, hayatımızın hemen hemen her alanında güçlü etkiye sahip, 21. yüzyılın AB Anahtar Etkinleştirme Teknolojilerine aittir. Fotonik, araştırma, veri ve telekomünikasyon, ticaret, eğitim, güvenlik ve savunma, görüntüleme, algılama, ilaç, proses kontrolü, biyoteknoloji, enerji vb. İçin fotonik teknolojiyi kullanan birçok endüstriyel sektör ve alanda büyük önem taşımaktadır. ve Fotonik alanında iyi eğitimli mühendisler şu anda yüksek talep görüyor.

 

Fotonik mezunları matematik, fizik, elektronik, bilgi teknolojilerinde mükemmel bilgiyi temsil eder ve çeşitli kurumlarda çalışmak için yüksek düzeyde niteliklere sahiptir. Çalışmaları sırasında, onlara temel araştırma, proje yönetimi, tasarım, uygulamalı mühendislik ve üretimden çok çeşitli kariyer yollarına yol açan çok sayıda ilginç ve zorlu fırsat sunulur.

 

Fizik Fakültesi, çok sayıda ulusal ve uluslararası ortakla işbirliği yaparak, geniş ve tamamlayıcı fotonik uzmanlığı, tasarım yazılımı ve ayrıca fabrikasyon ve karakterizasyon olanaklarına erişim sağlar. Öğrencilere Fakülte bünyesinde gerçekleştirilen güncel araştırma projelerine katılmaları için eşsiz bir fırsat verilmektedir. Yüksek lisans tez projelerinin çoğu çeşitli araştırma laboratuvarlarında gerçekleştirilmektedir.