Fizyoterapi Nicolaus Copernicus Üniversitesi

 

Mikolaj Kopernik Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Astronomi, Koruma ve Restorasyon, Tıp

Rektör: Prof. Andrzej Tretyn

Öğrenci (toplam): 28.90 bin

Akademik personel: 2.10 bin

 

KISA AÇIKLAMA

Nicolaus Copernicus Üniversitesi, 24 doktora çalışması da dahil olmak üzere 100’den fazla çalışma alanında yüksek lisans ve lisansüstü eğitim sunmaktadır. Uluslararasılaşma politikasının bir sonucu olarak, yabancı öğrenci sayısı sürekli artmaktadır. Buna ek olarak, NCU, Erasmus + değişim programı kapsamında 50’den fazla ikili anlaşma ve 622 kurumlar arası anlaşma imzalamıştır. 2015 yılında, 29,2 milyon PLN’nin üzerinde toplam bütçeyle 620’nin üzerinde araştırma projesi uygulandı. En prestijli olanlardan 11’i Ulusal Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından ve 188’i Ulusal Bilim Merkezi tarafından finanse edildi. Nicolaus Copernicus Üniversitesi, Ulusal Atom, Moleküler ve Optik Fizik Laboratuvarı (FAMO), Kuantum Optik Merkezi, Disiplinlerarası Modern Teknolojiler Merkezi ve yepyeni Üniversite Spor Merkezi dahil olmak üzere en modern araştırma altyapısına sahiptir. Toruń yakınlarındaki Piwnice’deki Astronomi Merkezi, 32 metrelik benzersiz bir radyo teleskopu barındırıyor. Spitsbergen’de, Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nin Kutup İstasyonu vardır. Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nden bilim adamları, tıbbi göz muayeneleri için ultra modern bir cihaz olan optik koherens tomografi cihazının tasarımı ve yapımı da dahil olmak üzere bir dizi muhteşem başarıya sahip olabilir. Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nden bilim adamları, tıbbi göz muayeneleri için ultra modern bir cihaz olan optik koherens tomografi cihazının tasarımı ve yapımı da dahil olmak üzere bir dizi muhteşem başarıya sahip olabilir.

Ayrıca, UMK birkaç üniversite sıralamasına dahil edilmiştir: QS World University Rankings, U-Multirank, CWTS Leiden Ranking ve CWUR. Bütün bunlar, yüksek eğitim standartlarının yanı sıra sürekli gelişimi de doğrular.

Eğitim Süresi: 5 YIL
Eğitim Ücreti: 7400€/YIL

Fizyoterapi Nicolaus Copernicus Üniversitesi

5 yıllık tek tip Fizyoterapi Yüksek Lisans programı Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından sunulmaktadır. Kinesiterapi, fizik tedavi, balneoterapi, manuel terapi, terapötik masaj ve özel yöntemler gibi alanlarda bilgi ve pratik becerilerin kapsamlı bir kombinasyonunu oluşturur.

 

Müfredat, hareket ve termal, mekanik, elektrik, ışık, kimyasal ve diğer uyaran türleri gibi insan çevresinde meydana gelen çeşitli fiziksel enerji biçimlerine dayanan fizik tedavi yöntemlerinin teorik ve pratik yönlerini kapsar. Fizyoterapi, hastalıkların etkilerini ortadan kaldırmak, hastalık süreçlerini ve etkilerini hafifletmek ve insan psikofiziksel verimliliğini geri kazanmakla ilgilenir. Müfredat ayrıca fizyoterapi ve kineziterapi kliniklerinde ve hastane servislerinde her akademik yıl boyunca yıl içi işe yerleştirmeleri de içerir.

 

Program; anatomi, fizyoloji, patoloji, biyomekanik, kinesiyoloji, fizik tedavi, nörofizyoloji, tıbbi biyoloji, manuel terapi, ortopedi, özel masaj, protez ve ortez, genetik hastalıklar, rehabilitasyon, klinik fizyoterapi, engelli sporları, romatoloji, hareket eğitimi, balneoloji, spa terapisi, fonksiyonel teşhis, farmakoloji ve diğerleri.