SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Fizyoterapi Poznan Tıp Üniversitesi

 

Poznan Tıp Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1919

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Diş Hekimliği, Tıp, Eczacılık bilimi

Rektör: Prof. Andrzej Tykarski, MD, PhD

Öğrenci (toplam): 7,2 bin

Akademik personel: 1,4 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

100 yıldır tıp uzmanlarını eğitiyor, araştırmalar yapıyor ve yerel topluma kaliteli sağlık hizmetleri sağlıyoruz. Poznan şehrinde bulunan ve kökleri Polonya geleneğine dayanan Üniversite, yüzyıl boyunca uluslararası bilim ve iş ortaklıkları ağı geliştirmiştir. 1993 yılında, Polonya’da tam zamanlı İngilizce eğitim sunan ilk Okul bizdik.

O zamandan beri 2500’ün üzerinde uluslararası PUMS mezunu profesyonel kariyerlerine tüm kıtalarda başlamıştır. Birçoğu profesyonel ve bilimsel derneklerin kurullarında hizmet vermeye gelmiş, DSÖ ve IAEA kuruluşlarına danışman olarak hizmet vermeye davet edilmiş ve Avrupa, Kuzey Amerika, Asya ve diğer yerlerde olağanüstü klinik uzmanlar ve hastane departmanlarının başkanları haline gelmiştir.

Eğitim Süresi: 5 YIL
Eğitim Ücreti: 10.000€/YIL

Son başvuru tarihi: 31 TEMMUZ 2021

Başvuru işlem ücreti: 85 PLN

Sınav ve mülakat ücreti: 600 PLN

 

Fizyoterapi Poznan Tıp Üniversitesi

Neden PUMS’ta Fizyoterapi?

Modern fizyoterapi

Modern fizyoterapi, çeşitli alanlardan uzmanların bir ekip çalışmasıdır. Bu tür bir yaklaşım, hastaya daha hızlı iyileşme anlamına gelen tamamen farklı bir tedavi kalitesi verir. Buna ek olarak, ekibin diğer üyeleri de bu tür bir yaklaşımdan yararlanır – deneyimleri paylaşarak birbirlerinden öğrenebilirler. Bu yüzden bu modeli pratik sınıflarda kullanıyoruz ve size terapötik bir ekibin üyesi olmanızı sağlıyoruz.

İstihdam edilebilirlik

Pazardaki en iyi şirketlerle işbirliği yapıyoruz. Böyle bir işbirliği size farklı profesyonel çalışma modellerini öğrenme fırsatı sağlayacaktır. Ortaklarımızdan biri, size spor yaralanmalarından muzdarip profesyonel sporcuların rehabilitasyon sürecini görme şansı verecek olan FIFA onaylı bir spor kliniğidir. Biodex, Delos veya Optojump gibi modern cihazlar üzerinde çalışacaksınız.

Pratik yaklaşım – etkili tedavi

Mezun olur olmaz mesleğe iyi hazırlanmanızı istiyoruz. 5 yıllık programınız boyunca lisansüstü düzeydeki becerileri ve yetkinlikleri dahil edeceğiz, örn. Cyriax, Kaltenborn, McKenzie, PNF, FDM, Mulligan, Vojta, Bobath, Shacklock nörodinamiği – sertifikalı öğretim üyeleri tarafından öğretilen, iyi tanınan ve etkili terapötik ve teşhis teknikleri.

Özel yollar

Program dört özel yol sunar: Nörolojik, Ortopedik, Spor ve Bilim.

Küçük gruplar

Dersler sırasında kendinizi rahat hissetmenizi ve tam pratik bilgi edinmek için ihtiyaç duyduğunuz kadar zamana sahip olmanızı istiyoruz. 6 üyeli ekipler, teorik ve pratik bilgi edinmek için çalışmak için en uygun gruplardır.

Profesyonel bilgi

Dersler hekimlerimiz (% 30) ve fizyoterapistlerimiz (% 70) tarafından yapılmaktadır. Ayrıca öğrencilerimizi üniversite ortopedi ve rehabilitasyon klinik hastanesinin günlük çalışmalarına dahil etmeyi de sağlıyoruz. Ameliyatlara katılmak, daha sonra bağımsız çalışma için son derece yararlı olan bir ortopedi cerrahının bakış açısından bir yaralanmaya tanık olma şansı verecektir.

Kritik düşünce

Başkalarının aramayacağı yerlerde çözüm arayabilmeniz için kalıpların dışında nasıl düşüneceğinizi öğrenmenizi istiyoruz. Bunu mümkün kılmak için psikologlar, mühendisler ve BT uzmanlarıyla birlikte çalışacaksınız.