SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Gelişmiş Malzemeler ve Nanoteknoloji Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 2650€/YIL

Gelişmiş Malzemeler ve Nanoteknoloji Jagiellonian Üniversitesi

Açıklama:

Program Açıklaması

 

Yeni teknolojilerin hızla gelişmesine ayak uydurma ihtiyacının artmasına yanıt olarak, yeni elektronik cihaz türleri ve alternatif enerji kaynakları alanındaki temel sorunları çözebilecek geleceğin uzmanları yetiştirmeyi amaçlıyoruz. Çekici yeni teknolojilerin çoğunun, modern hesaplama yöntemleri ve senkrotron tabanlı olanlar da dahil olmak üzere analitik tekniklerle desteklenen nanoteknoloji, fotonik ve organik elektronikteki yeniliklerin bir kombinasyonuna dayandığının tamamen farkında olarak, dört dönemlik bir İleri Malzemeler ve Nanoteknoloji çalışma programı sunuyoruz ( AMN), yukarıda belirtilen tüm konuları içerir. Program İngilizce olarak öğretilecek, bu da hem Polonyalı hem de uluslararası öğrenciler için uygun olacağı anlamına geliyor. İkinci aşama AMN programı, öğrencilerin birinci aşama çalışmaları sırasında katıldıkları fizik, kimya ve malzeme mühendisliğinin temelleri üzerine derslere dayalı olarak ileri malzemeler ve nanoteknoloji alanında disiplinlerarası bilgi ve beceri kazanmalarını sağlayacaktır. Dört sömestr boyunca, birçok sınıf, son derece uzmanlaşmış bir ortamda laboratuvar çalışması şeklini alacaktır. Öğrenciler, araştırma ekiplerinin çalışmaları ile doğrudan ilgili konularda tez yazacaklar. Yenilikçi ve disiplinler arası bir program üzerinde öğretime yönelik bu yaklaşım, Jagiellonian Üniversitesi’nin misyonu ve stratejik hedefleri ile uyumludur: yeni çalışma alanları geliştirmek ve öğretimi araştırmayla bütünleştirmek.

 

Mezun profili

 

Gelişmiş Malzemeler ve Nanoteknoloji çalışma programı, yeni elektronik cihaz türleri ve yenilenebilir enerji kaynakları geliştirme ihtiyacı gibi küresel zorluklarla ilgili Fizik, Astronomi ve Uygulamalı Bilgisayar Bilimleri Fakültesi’ndeki eğitim faaliyetlerinde yeni bir bölüm açacaktır. AMN ikinci aşama çalışma programı mezunları, malzeme bilimi ve nanoteknoloji alanında geniş bir bilgi birikiminin yanı sıra gelişmiş malzemeler, sistemler ve cihazlar dünyasında gezinmek için gerekli deneyime sahip olacaklar.