SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Güç Mühendisliği Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş (yıl): 1906

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlık (lar): Bilim ve teknoloji

Rektör: Prof. Jacek Namieśnik

Öğrenci (toplam): 23.60 bin

Akademik personel: 1.30 bin

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Gdańsk Teknoloji Üniversitesi (GUT), Pomeranian Bölgesi’ndeki en büyük teknik üniversitedir ve Polonya’nın en eski teknik üniversitelerinden biridir. Etkileyici 77 hektarlık Üniversite kampüsü, 100 yıllık binaların XXI.Yüzyıl ultramodern binaları ile uyumlu bir kombinasyonudur.

 

Üniversite, 9 fakültede, bilim ve teknolojinin çeşitli alanlarında hem tam zamanlı hem de yarı zamanlı sistemlerde yürütülen Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora çalışmalarını sunmaktadır. Akademik teklif, 3 bölümler arası ders ve halihazırda sunulan 2 akademik dersler dahil olmak üzere 38 lisans eğitim alanı ve 27 lisansüstü çalışma alanından oluşmaktadır. GUT ayrıca 3 lisans alanı ve 17 lisansüstü çalışma alanında eğitim dili olarak İngilizce sunmaktadır. Üniversitenin Ar-Ge alanındaki başarıları, 2000’den fazla yayının yıllık katkılarına yansımaktadır; bunlardan yaklaşık 300’ü ISI listesinde dünyanın en ünlü bilimsel dergilerinde yer almaktadır ve 40’tan fazlası bilimsel monografiler ve akademik ders kitaplarıdır.

 

Yüksek eğitim kalite standartlarını korumaya büyük önem verilmektedir – Üniversite prestijli AKTS Etiketine sahiptir. GUT, Massachusetts Institute of Technology tarafından İsveç’teki Chalmers Teknoloji Üniversitesi ile işbirliği içinde kurulan CDIO Girişimi’ne üye olan ilk Polonya üniversitesidir.

Eğitim Süresi: 3.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€/YIL

Güç Mühendisliği Gdansk Teknoloji Üniversitesi

Çalışma alanı Güç Mühendisliği

Eğitim seviyesi lisans çalışmaları

Çalışma şekli Tam zamanlı çalışmalar

Çalışmaların başlama tarihi Ekim 2021

Fakülteler

Makine Mühendisliği Fakültesi

Elektrik ve Kontrol Mühendisliği Fakültesi

Okyanus Mühendisliği ve Gemi Teknolojisi Fakültesi

Avrupa ve ulusal yeterlilik çerçevelerine göre yeterlilik seviyesi Polonya Yeterlilikler Çerçevesinin 6. seviyesinde tam yeterlilik

Mezun tarafından elde edilen mesleki unvan Mühendis

Öğrenme profili genel akademik profil

Öğrenme alanı teknik bilimler

Yarıyıl sayısı 7

AKTS kredisi sayısı 210,0