Güç Mühendisliği Varşova Teknoloji Üniversitesi

Varşova Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1915

Tür: Devlet Teknoloji Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Havacılık ve Uzay Mühendisliği, Bilgisayar Bilimi, Elektronik ve Telekomünikasyon

Rektör: Prof. Dr. Hab. İnż. Jan Szmidt

Öğrenci (toplam): 34.62  bin

Akademik personel: 2.19 bin

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi, 19. yüzyıla kadar uzanan didaktik gelenekleri olan teknik bir üniversitedir. Yüksek kaliteli eğitimin birinci sınıf araştırma ve yenilikle buluştuğu ileri görüşlü bir kurumdur.

Varşova Teknoloji Üniversitesi, Polonya’daki en eski teknik üniversitedir ve ülkedeki tüm teknik üniversiteler arasında ilk sırada yer almaktadır. Bu üniversitenin önceliği, ileri bilimsel araştırmalarla desteklenen disiplinler arası bir çalışma programıdır. Modern eğitim programları ve çok sayıda üniversite, araştırma kurumu ve yüksek teknoloji endüstrisi ile ortaklıklar dahil olmak üzere çok çeşitli araştırma çalışmaları, mezunların küresel iş piyasasında başarılı olmaya hazır olmalarını sağlar. İş piyasasının taleplerine yanıt olarak, öğrencileri gelecekteki kariyerlerine hazırlamak için çok çeşitli profesyonel ve teknoloji programları sunmaktadır. Üniversite yetkilisi ve tüm akademik personeller, öğrencileri modern dünyada yararlı olan mevcut bilgi ve becerilerle tanıştırmak için her türlü çabayı göstermektedir.

 

Varşova Teknoloji Üniversitesi’nin faaliyeti 3 ana alana odaklanmaktadır: eğitim, bilimsel araştırma ve teknoloji transferi. Eğitim ve araştırma profili, inşaat mühendisliği ve mimariden biyoteknoloji ve biyomedikal mühendisliğine kadar mühendislik disiplinlerinin tüm yelpazesini kapsar. Eğitim alanları ekonomi, sosyal bilimler, yönetim ve idare ile tamamlanmaktadır.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4200€

Güç Mühendisliği Varşova Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

M.Sc.’de Güç Mühendisliği öğrencileri, alandaki son başarılar ve onları endüstride yönetim pozisyonları almaya veya araştırma faaliyetini üstlenmeye hazırlayan yöntemler ve araçlar hakkında bilgi edinirler. 3 dönemlik çalışmanın üçüncü dönemi, bir araştırma probleminin çözümüne ayrılmıştır. Problemin ifadesi ve çözümü yüksek lisans diploması tezinde yer alır.

 

Yüksek Lisans Mezunları Güç Mühendisliği, enerji endüstrisinde ve ilgili endüstrilerde proses kontrolü alanında yaratıcı çalışma ve araştırma için hazırlanmıştır. Enerji dönüşümü teknikleri geliştirebilir ve güç sistemlerini koruyabilirler. Ayrıca, makinelerin modernizasyonunu gerçekleştirebilir, yeni teknolojileri uygulayabilir ve enerji enerjisi sektörlerinde küçük işletmeler kurabilir ve yönetebilirler. Mezunlar ayrıca enerji mühendisliği ve diğer ilgili alanlarda doktora çalışmaları yapmaya hazırdır.

 

Modül örnekleri:

  • Hesaplamalı akışkanlar dinamiği • Enerji verimliliği • Enerji Politikası ve Hukuku • Isı transferinde sayısal yöntemler • Isı Dengeleri Algoritmaları ve Programı • Gelişmiş Isı Transferi • Gelişmiş Yenilenebilir Enerji Kaynakları • Geleceğin Güç Teknolojileri • İstatistiksel ve Dengesiz Termodinamik • Sinir ağları • Proje Yönetim