SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Güvenlik Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi

Kuruluş yılı:  1816

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Uluslararası ilişkiler,  Yönetim ve ekonomi,  Psikoloji

Rektör: Prof. Marcin Pałys

Öğrenci (toplam): 48.60 bin

Akademik personel: 3.50 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Her yıl Varşova Üniversitesinde’de yaklaşık 60.000 kişi eğitim görüyor. Adaylara beşeri bilimler, sosyal ve doğa bilimleri alanlarında çok çeşitli kursların yanı sıra birçok disiplinlerarası kurs sunuyoruz. Modern dil müfredatına ek olarak, UW İngilizce olarak 20 eğitim programı sunmaktadır. Vayarşova Üniversitesi’ndeki çalışmalar, uluslararası sıralamalarda üst sıralarda yer almaktadır. 20.000’e ulaşan araştırma üniversitelerinin toplam sayısı dikkate alındığında, Varşova Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk% 2’de yer almaktadır. Varşova Üniversitesi, eğitim kalitesinin karşılaştırmalı değerlendirmesinde (Quacquarelli Symonds Dünya Üniversite Sıralaması, Eduniversal En İyi Yüksek Lisans ve Dünya Çapında MBA) çok iyidir. Bu sıralamalar, dünyadaki binlerce kurs arasından belirli bir disiplindeki en iyi 200 üniversiteyi seçer.

Üniversitenin faaliyetlerinin önde gelen fikirleri, öğretim ve araştırma birliğinin yanı sıra müfredatta yer alan tüm bilgi alanlarının uyumlu bir şekilde gelişmesidir. Varşova Üniversitesi 3.500 bilim insanı istihdam etmektedir. Üniversitenin araştırma ekipleri, her yıl AB fonları ve uluslararası vakıflar ve araştırma enstitülerinden gelen hibelerle finanse edilen 150’den fazla programa katılmaktadır.

Varşova Üniversitesinde toplam yaklaşık 3.000 yabancı var: öğrenciler, doktora öğrencileri, çalışanlar ve Erasmus bursiyerleri. Akademik değişim açısından, Varşova Üniversitesi sadece Polonya’da değil, aynı zamanda uluslararası alanda da öne çıkmaktadır ve Avrupa Komisyonu sıralamasında liderlerden biridir.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 3200€/YIL

Güvenlik Varşova Üniversitesi

Açıklama:

POLİTİK BİLİMLER ENSTİTÜSÜ, VARŞOVA ÜNİVERSİTESİ, Polonya’daki ilk akademik merkezlerden biri olarak, yeni bir çalışma alanı – İÇ GÜVENLİK – başlatmaya karar verdi. 2012 yılından bu yana, bu çalışmalar, farklı devlet hizmetlerinden (örneğin polis, sınır muhafızları vb.) Memurların mesleki niteliklerini iyileştirme ihtiyacına da cevap vermeleri nedeniyle pratik bir profil kazanmıştır.

 

Eğitim profili, ulusal güvenlik ve kamu düzeninin sürdürülmesi alanında hem bilgi hem de pratik hazırlık talebinin cevabıdır.

 

Eğitim teklifini iyileştiren SİYASET BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ, Polonya’da veya başka bir yerde bir Lisans derecesi programını (lisans çalışmaları) tamamladıktan sonra verilen bir Lisans derecesine sahip kişilere yönelik GÜVENLİK ÇALIŞMALARINDA (GPSS) yeni ve benzersiz bir LİSANSÜSTÜ PROGRAMI başlatmaya karar verdi. . İkinci aşama tam zamanlı yüksek lisans çalışmalarıdır (2 yıl). Eğitim dili İngilizcedir.

 

Çalışma programı hem teorik (Güvenlik Teorisi gibi) hem de pratik (örn. Acil durum yönetimi) kurslarını kapsar. Öğrencilerimiz, düzenli kurslar dışında akademik hayata aktif bir şekilde katılabilirler, üniversitemiz tarafından sık sık davet edilen dünyanın her yerinden seçkin misafirlerin konferansları, tartışmaları ve konferansları gibi etkinliklere katılabilirler. GPSS programı hakkında daha fazla bilgiyi şu adresten öğrenebilirsiniz: www.gpss.inp.uw.edu.pl.

 

Kurs iki yıl sürer. Yüksek Lisans derecesi alabilmek için, mezunların bir Yüksek Lisans tezi yazmaları ve sınavı geçmeleri gerekecektir.