SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Hemşirelik Gdansk Tıp Üniversitesi

Gdansk Tıp Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Diş Hekimliği, Sağlık bilimi, Tıp

Rektör: dr hab. Marcin Gruchała, prof. nadzw

Öğrenci (toplam): 5,4 bin

Akademik personel: 0,9 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Gdańsk Tıp Üniversitesi (MUG) 6000’e yakın öğrenciye, doktora ve lisansüstü öğrenciye eğitim vermektedir. Uluslararası öğrenciler MUG öğrencilerinin yaklaşık% 16’sını oluşturur ve Gdańsk’ta okuyan tüm uluslararası öğrencilerin yarısından fazlasını temsil eder. Üniversite, Polonya Bilim ve Yüksek Öğretim Bakanlığı sıralamasındaki yüksek konumu ve personeli için aldığı birçok ödülle yansıtılan bilimsel araştırmalar yoğun bir şekilde yürütmektedir. Laboratuvar Tıbbı Alt Fakültesi ile Eczacılık Fakültesi, Polonya hükümeti tarafından Ulusal Önde Gelen Bilimsel Merkezi (KNOW) olarak tanınmıştır. MUG, didaktik ve klinik altyapısını sürekli olarak modernize etmektedir. Ulusal bütçe tarafından 480 mln PLN için finanse edilen İnvazif Tıp Merkezi’nin inşaatı 2011 yılında tamamlanmıştır. MUG, Erasmus + bünyesinde aktif uluslararası değişim gerçekleştirmekte, Baltık Denizi Bölgesi Üniversite Ağı (BSRUN) ve ScanBalt’ta yer almaktadır. MUG, Pomeranya Bölgesi ve komşu bölgelerin sakinlerine sağlık hizmeti sağlamakta ve halk sağlığı projelerini aktif olarak desteklemektedir. Üniversite, bölgemizde sağlık yanlısı farkındalığı artırmaya hizmet eden etkinlikler olan Tıp Eğitimi Günü ve Sağlık için Piknik düzenlemektedir. 2009 yılından bu yana, Üniversite, bölgemizin yurtdışındaki üniversitelerini tanıtan bir program olan „Pomeranya’da Eğitim” programına üyedir.

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Üc
reti: 5100€/YIL

Hemşirelik Gdansk Tıp Üniversitesi

Açıklama:

Programımızın mezunları, hemşireliği tüm dünyadan bağımsız olarak uygulamaya hazırlanacaktır. Sağlık hizmetleri sunacak, hastaların ve ailelerinin hemşirelik ihtiyaçlarını ve sorunlarını tanıyacak, hemşirelik bakımını planlayacak ve gerçekleştirecek, koruyucu, teşhis, tedavi, rehabilitasyon ve eğitim hizmetleri sunacaklardır. Çalışmalar arasında temel bilimler (anatomi, fizyoloji, patoloji, genetik, biyokimya ve biyofizik, mikrobiyoloji ve parazitoloji, farmakoloji, radyoloji), sosyal bilimler (psikoloji, sosyoloji, pedagoji, tıp hukuku, halk sağlığı, hemşirelikte felsefe ve etik), temel hemşirelik bakımı (hemşirelik bakımının temelleri, sağlığı geliştirme, birinci basamak, diyetetik, fizik muayene ve hemşirelikte araştırma) ve uzman bakım (iç hastalıkları, pediatri, cerrahi, doğum ve jinekoloji, psikiyatri, anesteziyoloji, rehabilitasyon, nöroloji, geriatri, palyatif) bakım, acil tıbbın temelleri ve hemşirelik: dahili, pediatrik, cerrahi, obstetrik-jinekolojik, psikiyatri, acil, nörolojik ve geriatrik hemşirelik ve ayrıca engelli hastaların hemşireliği).

 

Mezunlar, lisansüstü eğitimin bir parçası olarak kamu ve özel sağlık kuruluşlarında çalışabilecek ve hemşirelik ve / veya çeşitli kurslarda öğrenimlerine devam edebileceklerdir.

 

Genişletilmiş müfredat katı Avrupa ve ABD standartlarına dayanmaktadır. Mezun olduktan sonra öğrenciler hemşirelik diploması alır ve daha sonra ülkelerinde hemşirelik yapmak için lisans başvurusunda bulunabilirler.