Hemşirelik Nicolaus Copernicus Üniversitesi

 

Mikolaj Kopernik Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Astronomi, Koruma ve Restorasyon, Tıp

Rektör: Prof. Andrzej Tretyn

Öğrenci (toplam): 28.90 bin

Akademik personel: 2.10 bin

 

KISA AÇIKLAMA

Nicolaus Copernicus Üniversitesi, 24 doktora çalışması da dahil olmak üzere 100’den fazla çalışma alanında yüksek lisans ve lisansüstü eğitim sunmaktadır. Uluslararasılaşma politikasının bir sonucu olarak, yabancı öğrenci sayısı sürekli artmaktadır. Buna ek olarak, NCU, Erasmus + değişim programı kapsamında 50’den fazla ikili anlaşma ve 622 kurumlar arası anlaşma imzalamıştır. 2015 yılında, 29,2 milyon PLN’nin üzerinde toplam bütçeyle 620’nin üzerinde araştırma projesi uygulandı. En prestijli olanlardan 11’i Ulusal Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından ve 188’i Ulusal Bilim Merkezi tarafından finanse edildi. Nicolaus Copernicus Üniversitesi, Ulusal Atom, Moleküler ve Optik Fizik Laboratuvarı (FAMO), Kuantum Optik Merkezi, Disiplinlerarası Modern Teknolojiler Merkezi ve yepyeni Üniversite Spor Merkezi dahil olmak üzere en modern araştırma altyapısına sahiptir. Toruń yakınlarındaki Piwnice’deki Astronomi Merkezi, 32 metrelik benzersiz bir radyo teleskopu barındırıyor. Spitsbergen’de, Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nin Kutup İstasyonu vardır. Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nden bilim adamları, tıbbi göz muayeneleri için ultra modern bir cihaz olan optik koherens tomografi cihazının tasarımı ve yapımı da dahil olmak üzere bir dizi muhteşem başarıya sahip olabilir. Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nden bilim adamları, tıbbi göz muayeneleri için ultra modern bir cihaz olan optik koherens tomografi cihazının tasarımı ve yapımı da dahil olmak üzere bir dizi muhteşem başarıya sahip olabilir.

Ayrıca, UMK birkaç üniversite sıralamasına dahil edilmiştir: QS World University Rankings, U-Multirank, CWTS Leiden Ranking ve CWUR. Bütün bunlar, yüksek eğitim standartlarının yanı sıra sürekli gelişimi de doğrular.

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 7900€/YIL

Hemşirelik Nicolaus Copernicus Üniversitesi

İngilizce Hemşirelik programı hakkında genel bilgiler:

 

3 yıllık Hemşirelikte Fen Bilimleri Lisans programı Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından verilmektedir. Lehçe’deki Hemşirelik programımız her zaman inanılmaz derecede popüler olmuştur ve onu uluslararası öğrencilere de sunmaya karar verilmiştir.

 

Hemşirelikte 3 yıllık BSc programımız, hastane koğuşlarında, genel ve uzman kliniklerde, acil tıp bölümlerinde, kurumsal bakım tesislerinde, sosyal bakım merkezlerinde, sağlık tesislerinde, çocuklara ve yetişkinlere doğrudan sağlık hizmeti vermeye hazırlanan profesyoneller için bir kapıdır. toplum veya endüstriyel sağlık hizmetlerinde olduğu gibi. Kurslar, öğrencilerimizin simüle edilmiş koşullarda hemşirelik prosedürlerini uyguladıkları özel donanımlı laboratuvarlarda gerçekleştirilir. Daha sonra beceriler, çeşitli sağlık kurumlarında işe yerleştirmeler sırasında gerçek yaşam durumlarına aktarılır.

 

Program; anatomi, biyofizik, birinci basamak sağlık hizmetleri, farmakoloji, fizyoloji, radyoloji, fizik muayene, cerrahi, acil tıp, dahiliye, anesteziyoloji, psikiyatri, yoğun bakım, jinekoloji, obstetrik, yara yönetimi, rehabilitasyon, nefroloji, pediatri, geriatri, gastroenteroloji, alerji ve diğerleri.