SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

Hukuk ve Siyaset Jagiellonian Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1364

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Avrupa Çalışmaları,  Tıp, Bilim ve Teknoloji

Rektör: Prof. Dr. Hab. Jacek Popiel

Öğrenci (toplam): 37.52 bin

Akademik personel: 4.64 bin

Önemli mezunlar: Papa John Paul II, Gökbilimci Nicolaus Copernicus,  şair Wislawa Szymborska

 

Bilim ve araştırma

Jagiellonian Üniversitesi esas olarak bir araştırma kurumudur. Olağanüstü araştırma kalitesi, Jagiellonian Üniversitesi’nin Reuter’e göre en iyi 100: Avrupa’nın En Yenilikçi Üniversiteleri sıralamasındaki tek Polonya ve Doğu Avrupa üniversitesi olarak konumu ile kanıtlanmıştır. Jagiellonian Üniversitesi, dünya standartlarında mükemmel araştırma merkezlerine sahiptir: Małopolska Biyoteknoloji Merkezi, Ulusal Sinkrotron Radyasyon Merkezi SOLARIS, Jagiellonian Deneysel Terapi Merkezi, Cittru Teknoloji Transfer Merkezi, OMICRON, Copernicus Disiplinlerarası Çalışmalar Merkezi, Yaşam Bilimleri Parkı. Jagiellonian Üniversitesi’nin mevcut konumu, artan sayıda patent başvurusu ve akademik personele verilen patent sayısıyla da kanıtlanmaktadır.

 

Uluslararası İşbirliği

Jagiellonian Üniversitesi, araştırma ve eğitim projeleri, ikili anlaşmalar kapsamında öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi, Erasmus + ve SYLFF, yaz okulları, yenilik ve teknoloji transferi ve çeşitli burs programları dahil olmak üzere uluslararası işbirliği alanında çeşitli faaliyetlerde bulunmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4250€/YIL

Hukuk ve Siyaset Jagiellonian Üniversitesi

Açıklama:

Program Açıklaması

 

Bu çift diploma programı, öğrencilere hem Avrupa hem de Japon perspektifinden Avrupa ve siyasi çalışmalar alanlarında bilgi geliştirme, yapıları, sosyal hayalleri ve politik uygulamaları karşılaştırırken kültürlerarası ilişkilerde ilk elden gözlemleme fırsatı sunar. Yüksek Lisans, öğrencilerin Polonya’daki Jagiellonian Üniversitesi’nde bir akademik yıl ve Japonya’daki Kobe Üniversitesi’nde bir akademik yıl geçirmelerine izin verir, her üniversiteden bir danışman tarafından desteklenir ve programı her üniversiteden bir yüksek lisans tezi ve çift diploma ile sonuçlandırır.