SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

İngiliz Dili Lodz Üniversitesi

Lodz Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: İşletme yönetimi, BT, Uluslararası ilişkiler

Rektör: prof. Antoni Różalski

Öğrenci (toplam): 32 bin

Akademik personel: 2.20 bin

 

KISA AÇIKLAMA

SmartUni uygulaması gibi yeni medya için yenilikçi fikirlere sahip Lodz Üniversitesi, her öğrencinin kendini rahat ve önemli hissettiği bir yerdir. Erasmus + ve diğer değişim programları kapsamında Lodz’da okuyanlarla birlikte yabancı öğrenciler yaklaşık 95 farklı milletten oluşmaktadır. Bu gerçekten uluslararası atmosferde, herkes şehrin ve kurumlarının kültürel çeşitliliğini deneyimleyebilir. Lodz Üniversitesi, eleştirel düşünen, küresel sorunların çoğunu vurgulayan karmaşıklık ve çeşitli bakış açılarını anlayan aktif dünya vatandaşlarını eğitmeye çalışmaktadır. Lodz Üniversitesi diplomaları tüm Avrupa Birliği ülkelerinde tanınmaktadır. Yüksek Eğitim Bakanlığı tarafından akredite edilmiş bir devlet üniversitesi olan Lodz Üniversitesi, 70 yılı aşkın süredir Polonya’nın önde gelen eğitim kurumlarından biridir. Lodz Üniversitesi’nde öğrenim görmeye olan ilgi, yalnızca yüksek kaliteli öğretimle değil, aynı zamanda iş gücü piyasasının değişen gereksinimlerine uyarlanmış Lehçe, İngilizce, Almanca veya Fransızca olarak sunulan modern çalışma programları tarafından da belirlenir. Kurumumuz düzenli olarak Polonya’dan ve yurtdışından konuşmacılara, önde gelen politikacılara, iş adamlarına ve kültür temsilcilerine ev sahipliği yapmaktadır.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti:
2000€

İngiliz Dili Lodz Üniversitesi

Açıklama:

İkinci aşama kursları üç modül halinde düzenlenmiştir:

Modül 1: Temel Bilgiler – Pratik İngilizce’de zorunlu dersler.

Modül 2: Öğrenciler, aşağıdaki alanlarda bir ikinci aşama tez semineri ve ek dersler seçerler: Genel Dilbilim, Uygulamalı Dilbilim, Dilbilimsel Pragmatik, Çeviri Çalışmaları, İngiliz ve Amerikan Edebiyatı ve Kültürü.

Modül 3: Uzmanlık kursları:

– Kültür ve Dil Öğretimi

– Polonya Eğitim Sisteminde Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi konusunda mesleki eğitim (Lehçe dilinde yeterlilik gereklidir)

– Mesleki Çeviri eğitimi (Lehçe dilinde yeterlilik gereklidir)

– Yabancı Dil Olarak Lehçe Öğretimi konusunda mesleki eğitim (Lehçe dilinde yeterlilik gereklidir)