SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

İngiliz Dili Nicolaus Copernicus Üniversitesi

 

Mikolaj Kopernik Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Astronomi, Koruma ve Restorasyon, Tıp

Rektör: Prof. Andrzej Tretyn

Öğrenci (toplam): 28.90 bin

Akademik personel: 2.10 bin

 

KISA AÇIKLAMA

Nicolaus Copernicus Üniversitesi, 24 doktora çalışması da dahil olmak üzere 100’den fazla çalışma alanında yüksek lisans ve lisansüstü eğitim sunmaktadır. Uluslararasılaşma politikasının bir sonucu olarak, yabancı öğrenci sayısı sürekli artmaktadır. Buna ek olarak, NCU, Erasmus + değişim programı kapsamında 50’den fazla ikili anlaşma ve 622 kurumlar arası anlaşma imzalamıştır. 2015 yılında, 29,2 milyon PLN’nin üzerinde toplam bütçeyle 620’nin üzerinde araştırma projesi uygulandı. En prestijli olanlardan 11’i Ulusal Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından ve 188’i Ulusal Bilim Merkezi tarafından finanse edildi. Nicolaus Copernicus Üniversitesi, Ulusal Atom, Moleküler ve Optik Fizik Laboratuvarı (FAMO), Kuantum Optik Merkezi, Disiplinlerarası Modern Teknolojiler Merkezi ve yepyeni Üniversite Spor Merkezi dahil olmak üzere en modern araştırma altyapısına sahiptir. Toruń yakınlarındaki Piwnice’deki Astronomi Merkezi, 32 metrelik benzersiz bir radyo teleskopu barındırıyor. Spitsbergen’de, Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nin Kutup İstasyonu vardır. Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nden bilim adamları, tıbbi göz muayeneleri için ultra modern bir cihaz olan optik koherens tomografi cihazının tasarımı ve yapımı da dahil olmak üzere bir dizi muhteşem başarıya sahip olabilir. Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nden bilim adamları, tıbbi göz muayeneleri için ultra modern bir cihaz olan optik koherens tomografi cihazının tasarımı ve yapımı da dahil olmak üzere bir dizi muhteşem başarıya sahip olabilir.

Ayrıca, UMK birkaç üniversite sıralamasına dahil edilmiştir: QS World University Rankings, U-Multirank, CWTS Leiden Ranking ve CWUR. Bütün bunlar, yüksek eğitim standartlarının yanı sıra sürekli gelişimi de doğrular.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 1300€/YIL

İngiliz Dili Nicolaus Copernicus Üniversitesi

Açıklama:

Lisansüstü öğrenciler aşağıdaki programlardan birini seçebilir:

 

İngilizce Çalışmaları: Dil-Kültür-Edebiyat

İngilizce Çeviri Çalışmaları

İngilizce Çalışmaları: Kurgu ve Yayıncılık

Programların her biri, Anglophone kitle iletişim araçları, kültür, politika, edebiyat ve toplumdaki (1), çeviri ve yorumlama becerileri ve teorisindeki (2) ve metin düzenleme, metin bursu, dijital ve masaüstü yayıncılık alanındaki en son gelişmeleri hedefleyen benzersiz uzmanlık kursları sunmaktadır. ve Anglophone kitap ve dergi analizi (3). Bu tür programa özgü derslere katılmanın yanı sıra, öğrenciler dil çalışması seminerlerine (edebiyat, kültür ve dilbilim), pratik İngilizce kurslarına, iş İngilizcesi derslerine ve çeviri laboratuvarlarına da katılacaklardır. Üç program hem Polonyalı hem de Polonyalı olmayan lisans öğrencilerine yöneliktir. Her öğrenci, Polonya okullarında (ilk, orta ve yüksek eğitim seviyeleri) geçerli olan öğretim nitelikleri sunan ek bir ayrı programı (kısmen Lehçe) tamamlayabilir.

 

İngilizce Çalışmaları programı (yarı zamanlı, yüksek lisans döngüsü), derslere hafta içi düzenli olarak katılamayanlar için alternatif bir eğitim şeklidir. Uzaktan eğitim bileşenlerini içeren program, pratik İngilizce kursları ve dil çalışmaları alana özgü uzmanlık seminerleri ve derslerinin (edebiyat, kültür, dil öğretimi ve dilbilim) bir kombinasyonunu sunar. Tüm konular İngilizce olarak öğretilir. Program hem Polonyalı hem de Polonyalı olmayan lisans öğrencilerine yöneliktir.

 

İki yıllık eğitim programını tamamladıktan sonra, öğrenci yüksek lisans diploması alacak ve uzmanlık alanlarında kapsamlı bilgi ve beceriler kazanmış olacaktır. Mezun, Diller için Ortak Avrupa Referans Çerçevesi’ne uygun olarak C1 + düzeyinde üretken becerilere sahip olacaktır. Kazanılan beceriler, bilgiler ve sosyal yeterlilik, yazılı ve sözlü çeviri, metin düzenleme, turizm, kurumsal hizmetler, halkla ilişkiler, pazarlama, reklamcılık, iş iletişimi gibi sektörlerde bir varlık olacaktır. Öğrenci, doktora programında İngilizce çalışmalarına devam edebilecektir.