SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

İngiliz Dili Nicolaus Copernicus Üniversitesi

 

Mikolaj Kopernik Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1945

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Astronomi, Koruma ve Restorasyon, Tıp

Rektör: Prof. Andrzej Tretyn

Öğrenci (toplam): 28.90 bin

Akademik personel: 2.10 bin

 

KISA AÇIKLAMA

Nicolaus Copernicus Üniversitesi, 24 doktora çalışması da dahil olmak üzere 100’den fazla çalışma alanında yüksek lisans ve lisansüstü eğitim sunmaktadır. Uluslararasılaşma politikasının bir sonucu olarak, yabancı öğrenci sayısı sürekli artmaktadır. Buna ek olarak, NCU, Erasmus + değişim programı kapsamında 50’den fazla ikili anlaşma ve 622 kurumlar arası anlaşma imzalamıştır. 2015 yılında, 29,2 milyon PLN’nin üzerinde toplam bütçeyle 620’nin üzerinde araştırma projesi uygulandı. En prestijli olanlardan 11’i Ulusal Araştırma ve Geliştirme Merkezi tarafından ve 188’i Ulusal Bilim Merkezi tarafından finanse edildi. Nicolaus Copernicus Üniversitesi, Ulusal Atom, Moleküler ve Optik Fizik Laboratuvarı (FAMO), Kuantum Optik Merkezi, Disiplinlerarası Modern Teknolojiler Merkezi ve yepyeni Üniversite Spor Merkezi dahil olmak üzere en modern araştırma altyapısına sahiptir. Toruń yakınlarındaki Piwnice’deki Astronomi Merkezi, 32 metrelik benzersiz bir radyo teleskopu barındırıyor. Spitsbergen’de, Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nin Kutup İstasyonu vardır. Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nden bilim adamları, tıbbi göz muayeneleri için ultra modern bir cihaz olan optik koherens tomografi cihazının tasarımı ve yapımı da dahil olmak üzere bir dizi muhteşem başarıya sahip olabilir. Nicolaus Copernicus Üniversitesi’nden bilim adamları, tıbbi göz muayeneleri için ultra modern bir cihaz olan optik koherens tomografi cihazının tasarımı ve yapımı da dahil olmak üzere bir dizi muhteşem başarıya sahip olabilir.

Ayrıca, UMK birkaç üniversite sıralamasına dahil edilmiştir: QS World University Rankings, U-Multirank, CWTS Leiden Ranking ve CWUR. Bütün bunlar, yüksek eğitim standartlarının yanı sıra sürekli gelişimi de doğrular.

Eğitim Süresi: 3 YIL
Eğitim Ücreti: 1300€/YIL

İngiliz Dili Nicolaus Copernicus Üniversitesi

Açıklama:

İngilizce Çalışmaları programı hem Polonyalı hem de Polonyalı olmayan lisans öğrencilerine yöneliktir. Uygulamalı İngilizce kursları ile dil çalışmaları alanına özgü seminer ve derslerin (İngiliz ve Amerikan edebiyatı ve kültürü, dil edinimi, dilbilim, karşıt ve tanımlayıcı dilbilgisi) bir kombinasyonunu sunar. Tüm konular İngilizce olarak öğretilir (bunlar ayrıca İngilizce olarak okunan Latince ve yabancı dil kurslarını da içerir). Çalışma programı, lisans öğrencilerinin iş piyasasına girişini kolaylaştıracak derslerden oluşur: belirli amaçlar için İngilizce – çeviri laboratuvarı ve iş İngilizcesi.

 

Üç yıllık çalışma programını tamamladıktan sonra, öğrenci bir BA diploması alacak ve İngiliz edebiyatı, kültürü ve dilbilimi hakkında bilgi sahibi olacaktır. Lisans, Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesi’ne uygun olarak B2 + seviyesinde üretken becerilere sahip olacaktır. Edinilen beceriler, bilgi ve sosyal yeterlilik, çeviri ve sözlü çeviri, turizm, kurumsal hizmetler, halkla ilişkiler, pazarlama, reklam ve metin yazarlığı gibi iş sektörlerinde bir varlık olacaktır. Öğrenci, yüksek lisans programında İngilizce çalışmalarına devam edebilecektir.