İngiliz Dili Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi

Kuruluş yılı:  1816

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Uluslararası ilişkiler,  Yönetim ve ekonomi,  Psikoloji

Rektör: Prof. Marcin Pałys

Öğrenci (toplam): 48.60 bin

Akademik personel: 3.50 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Her yıl Varşova Üniversitesinde’de yaklaşık 60.000 kişi eğitim görüyor. Adaylara beşeri bilimler, sosyal ve doğa bilimleri alanlarında çok çeşitli kursların yanı sıra birçok disiplinlerarası kurs sunuyoruz. Modern dil müfredatına ek olarak, UW İngilizce olarak 20 eğitim programı sunmaktadır. Vayarşova Üniversitesi’ndeki çalışmalar, uluslararası sıralamalarda üst sıralarda yer almaktadır. 20.000’e ulaşan araştırma üniversitelerinin toplam sayısı dikkate alındığında, Varşova Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk% 2’de yer almaktadır. Varşova Üniversitesi, eğitim kalitesinin karşılaştırmalı değerlendirmesinde (Quacquarelli Symonds Dünya Üniversite Sıralaması, Eduniversal En İyi Yüksek Lisans ve Dünya Çapında MBA) çok iyidir. Bu sıralamalar, dünyadaki binlerce kurs arasından belirli bir disiplindeki en iyi 200 üniversiteyi seçer.

Üniversitenin faaliyetlerinin önde gelen fikirleri, öğretim ve araştırma birliğinin yanı sıra müfredatta yer alan tüm bilgi alanlarının uyumlu bir şekilde gelişmesidir. Varşova Üniversitesi 3.500 bilim insanı istihdam etmektedir. Üniversitenin araştırma ekipleri, her yıl AB fonları ve uluslararası vakıflar ve araştırma enstitülerinden gelen hibelerle finanse edilen 150’den fazla programa katılmaktadır.

Varşova Üniversitesinde toplam yaklaşık 3.000 yabancı var: öğrenciler, doktora öğrencileri, çalışanlar ve Erasmus bursiyerleri. Akademik değişim açısından, Varşova Üniversitesi sadece Polonya’da değil, aynı zamanda uluslararası alanda da öne çıkmaktadır ve Avrupa Komisyonu sıralamasında liderlerden biridir.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: ÜCRETSİZ

İngiliz Dili Varşova Üniversitesi

Açıklama:

İngilizce yeterlilik, çağdaş, küreselleşmiş dünyada anahtar yeterliliklerden biridir. İşgücü piyasası şanslarını artırır, ilgi alanlarını takip etmek ve bilgiyi genişletmek için çeşitli olanaklar sunar. İngilizce Çalışmaları Enstitüsü, öğrencilerin Dilbilim, Çeviri, Kültürel Çalışmalar, Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi (TEFL) ve İngiliz ve Amerikan Edebiyatı alanlarında düzinelerce seçmeli ders arasından özgürce seçim yapmalarına olanak tanıyan esnek bir lisans programı sunmaktadır. Öğrenciler bazı zorunlu derslere katılmakla yükümlü olsalar da, eğitim deneyimlerinin çoğu, bireysel ilgi ve ihtiyaçlara göre uyarlanmış seçmeli derslerden oluşur. Edinilen bilginin pratik uygulamasına özel önem verilmektedir. Enstitümüzü benzersiz kılan, öğrencilere akademik deneyimlerini etkileme fırsatı sağlamaktır.