SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

İngilizce Hazırlık Eğitimi Varşova Tıp Üniversitesi

Varşova Tıp Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1809

Tür: Devlet Tıp Üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Diş Hekimliği, Tıp, Eczacılık Bilimi

Rektör: Prof. Dr hab. N. Med. Marek Krawczyk

Öğrenci (toplam): 9.90 bin

Akademik personel: 1.70 bin

 

KISA AÇIKLAMA

Varşova Tıp Üniversitesi, Polonya’daki en eski tıp üniversitelerinden biridir. 200 yılı aşkın süredir tıp ve eczacılık alanında lisans ve lisansüstü düzeyde eğitim ve öğretim yapmaktadır. Üniversitenin programları, üniversite düzeyinde en yüksek uluslararası eğitim standartlarını karşılar ve iyi klinik ve farmasötik uygulama ilkelerine dayanır. Varşova Tıp Üniversitesi’nin akademik personeli, bilime ve tıbbi uygulamaya katkılarından dolayı yurt içinde ve yurt dışında tanınmıştır. Varşova Tıp Üniversitesi, Varşova’daki diğer hastanelerde bulunan çeşitli klinik bölümlerin yanı sıra araştırma ve klinik araştırmalar da yürüten beş ilgili klinik hastanede yüksek öğrenim ve genel hizmetlerin yanı sıra lisans ve lisansüstü eğitim için uzman yönlendirmeleri sağlar. Varşova Tıp Üniversitesi, Küresel Sağlıkta Öğrenme Fırsatları (GHLO) programına katıldı ve Amerikan Tıp Kolejleri Birliği (AAMC) ile uygun bir anlaşma imzalayarak üniversitemizin bu uluslararası öğrenci değişim programına ana kurum olarak isteğe bağlı rotasyonun bir parçası olarak katılmasını sağladı. Varşova Tıp Üniversitesi, ABD Eğitim Bakanlığı ve Kaliforniya Tıp Kurulu’ndan uluslararası akreditasyonlara sahiptir. Üniversite eğitiminin kalite standardı Bologna Süreci ile uyumludur.

Eğitim Süresi: 9 AY – 800 Saat
Eğitim Ücreti: 4500€/1YIL

İngilizce Hazırlık Eğitimi Varşova Tıp Üniversitesi

Hazırlık Okulu

ÖNEMLİ: Pandemiyle ilgili çeşitli gecikmeler nedeniyle Hazırlık Koleji ve Hazırlık Okulu kurslarının TÜM sınıfları 5 Ekim 2020’de başlayacak. Dersler Zoom’da çevrimiçi olarak yapılacaktır. Katılmak için lütfen masaüstü Zoom uygulamasını indirin.

Varşova Tıp Üniversitesi Hazırlık Okulu, adaylar için İngilizce eğitimi için bir hazırlık programı sunmaktadır. Alternatif olarak, katılımcılar gelecekteki çalışmaları ve kariyerleri için Lehçe diline ihtiyaç duyan uluslararası öğrenciler için tasarlanmış Lehçe dil programını seçebilirler.

  • 33 haftalık yoğun çalışma programı, genel ve akademik İngilizce, dil becerilerinin geliştirilmesi (dinleme, konuşma, okuma ve yazma) ve gramer eğitimi dahil olmak üzere 800 saatten fazla eğitimi kapsar.
  • Nitelikli eğitmenleri ile bir IELTS mekanı olan Hazırlık Okulu, öğrencileri bu sınava hazırlar ve onlara yerinde sınava girme fırsatı verir.
  • Öğrencilerin ilerlemesi; testler, kısa sınavlar ve deneme sınavlarının yanı sıra program sırasında tamamladıkları ve yazılı ödevler, bireysel kelime çalışması ve en az bir sunum içeren portföyleri ile izlenir.
  • Diğerlerinin yanı sıra yazma, konuşma veya dilbilgisi ile ilgili ders dışı etkinlikler için kulüpler, zor malzemeleri gözden geçirmek veya müfredattan daha hızlı ilerlemek isteyenlere ekstra bilgi ve pratik sağlar. Eğitmenler, öğrencinin gelişimi için gerekliyse, bir öğrenciyi belirli bir kulübe katılmaya yönlendirebilir veya hatta faaliyetlerine katılımını talep edebilir.

Kurslar Üniversitemizin öğretmenleri, anadili İngilizce olan kişiler ve sertifikalı eğitmenler tarafından verilmektedir.