İngilizce Hazırlık Eğitimi Varşova Üniversitesi

Varşova Üniversitesi

Kuruluş yılı:  1816

Tür: Devlet üniversitesi

Ana uzmanlıklar: Uluslararası ilişkiler,  Yönetim ve ekonomi,  Psikoloji

Rektör: Prof. Marcin Pałys

Öğrenci (toplam): 48.60 bin

Akademik personel: 3.50 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Her yıl Varşova Üniversitesinde’de yaklaşık 60.000 kişi eğitim görüyor. Adaylara beşeri bilimler, sosyal ve doğa bilimleri alanlarında çok çeşitli kursların yanı sıra birçok disiplinlerarası kurs sunuyoruz. Modern dil müfredatına ek olarak, UW İngilizce olarak 20 eğitim programı sunmaktadır. Vayarşova Üniversitesi’ndeki çalışmalar, uluslararası sıralamalarda üst sıralarda yer almaktadır. 20.000’e ulaşan araştırma üniversitelerinin toplam sayısı dikkate alındığında, Varşova Üniversitesi dünyanın en iyi üniversiteleri arasında ilk% 2’de yer almaktadır. Varşova Üniversitesi, eğitim kalitesinin karşılaştırmalı değerlendirmesinde (Quacquarelli Symonds Dünya Üniversite Sıralaması, Eduniversal En İyi Yüksek Lisans ve Dünya Çapında MBA) çok iyidir. Bu sıralamalar, dünyadaki binlerce kurs arasından belirli bir disiplindeki en iyi 200 üniversiteyi seçer.

Üniversitenin faaliyetlerinin önde gelen fikirleri, öğretim ve araştırma birliğinin yanı sıra müfredatta yer alan tüm bilgi alanlarının uyumlu bir şekilde gelişmesidir. Varşova Üniversitesi 3.500 bilim insanı istihdam etmektedir. Üniversitenin araştırma ekipleri, her yıl AB fonları ve uluslararası vakıflar ve araştırma enstitülerinden gelen hibelerle finanse edilen 150’den fazla programa katılmaktadır.

Varşova Üniversitesinde toplam yaklaşık 3.000 yabancı var: öğrenciler, doktora öğrencileri, çalışanlar ve Erasmus bursiyerleri. Akademik değişim açısından, Varşova Üniversitesi sadece Polonya’da değil, aynı zamanda uluslararası alanda da öne çıkmaktadır ve Avrupa Komisyonu sıralamasında liderlerden biridir.

Eğitim Ücreti: 3300€

Eğitim Süresi: Ekim-Haziran 570 Saat

Minimum Gerekli Seviye: B1

 

Lise mezunları için hazırlık yılı, dil becerilerini geliştirmenin yanı sıra Varşova Üniversitesi’nde İngilizce eğitimi almak isteyen adayları hazırlamayı amaçlayan yoğun, oldukça etkileşimli bir çevrimiçi çalışma programıdır.

 

Programın amacı, uluslararası öğrencilerin Varşova Üniversitesi’nde seçilen bir sosyal bilimler, beşeri bilimler veya bilim alanında İngilizce derece çalışmaları başlatmalarını sağlamaktır. Giriş şartı, B1 sertifikası (örneğin IELTS veya TOEFL) veya UW yerleştirme testi ve çevrimiçi mülakat temelinde değerlendirilen Ortak Avrupa Dil Referans Çerçevesine göre en az B1 seviyesine eşdeğer İngilizce dil becerilerine sahip olmaktır.

 

Bu, özel olarak tasarlanmış, tam zamanlı, yoğun bir yıllık bir programdır ve 450 saatlik İngilizce ile senkronize çevrimiçi oturumlar şeklinde yüz yüze eğitimi Moodle platformunda asenkron çevrimiçi destekle birleştirir.

Farklı kurs bileşenleri, öğrenci özerkliğini teşvik eder, akademik becerileri ve eleştirel düşünmeyi geliştirir, ayrıca kültürel farkındalığı ve bilgiyi yenilikçi bir şekilde geliştirir. Kurs, çeşitli bilgi sistemlerine ve farklı etnik, akademik ve dilbilimsel geçmişlere sahip öğrenciler için kapsayıcı bir öğrenme alanı yaratmayı amaçlamaktadır.

 

Hazırlık Yılı 26 Ekim 2020’den 18 Haziran 2021’e kadar 9 ay sürer ve iki yarıyıldan oluşur. İlk dönem akademik ve özel amaçlar için İngilizce’ye odaklanır. Dört dil becerisinin tamamı uygulanmaktadır. Ayrıca program, katılımcıların Polonya kültürü, akademik yaşamı, Üniversite tesisleri ve çevresiyle tanışabilecekleri Sosyal Yol modülü sunmaktadır.

 

İkinci yarıyılda, benzer alanda çalışmalar için başvuran bir grup adayın en az 5 kişi sayması durumunda, alan uzmanları tarafından yürütülen özel derece dersleri tanıtılır.

 

Lehçe Dil Kursu, Hazırlık Yılı Programının başından itibaren düzenlenmektedir.

Öğrencilerin gelecekte Polonya’da kaldıkları süre boyunca kaynaşmalarına ve sosyalleşmelerine yardımcı olmak için Lehçe’deki temel iletişime odaklanır. Hem yüz yüze toplantıları hem de eşzamansız sanal materyallere erişimi içeren ve öğrenme sürecini destekleyen harmanlanmış öğrenme tekniklerine dayanan 120 saatlik özel olarak tasarlanmış çevrimiçi bir Lehçe kursu sunuyoruz. Dersler sırasında öğrenciler sadece temel iletişim becerilerini (Lehçe kelime bilgisi, dilbilgisi) geliştirmekle kalmaz, aynı zamanda gelecekteki çevrelerine aşina olma şansına da sahip olurlar.

 

Hazırlık Yılını başarıyla tamamlayan katılımcılar, Varşova Üniversitesi Rektörü tarafından seçilen birinci veya ikinci aşama çalışmalarına kabul edilecektir.

 

Şu anda İngilizce olarak sunulan 16 çalışma programı vardır.

 

Lisans veya Yüksek Lisans derecesine sahip olan ve ikinci aşama çalışmalarına başvurmak isteyen katılımcılar seçilen programa kabul edilecektir.

 

EĞİTİM PROGRAMININ FAYDALARI:

 

Polonya’daki en iyi üniversitede B2’ye doğru İngilizce öğrenmek

Hazırlık Yılı Programını tamamladıktan sonra UW’de birinci aşama (BA), ikinci aşama (MA) veya uzun ikinci aşama çalışmalarının ilk yılına kabul

570 öğrenme saati

Senkronize çevrimiçi oturumlar ve asenkron çevrimiçi destek şeklinde düzenlenen sınıflar

Saha uzmanları ile seminerler

Uygulanan dört dil becerisinin tümü (konuşma, okuma, dinleme ve yazma)

Canlı konuşmacılarla çevrimiçi etkileşim

Bire bir eğitim mevcut

Temel Lehçe öğrenme fırsatı

Öğrenme materyalleri dahil

Çeşitli çevrimiçi etkinlikler

Seyahat veya konaklama ücreti yok – evden öğreniyorsunuz

KURS TARİHLERİ: 26.10.2020 – 18.06.2021

 

KAYIT SON TARİHLERİ:

 

ilk alım: 13 Temmuz – 2 Ağustos 2021

 

ikinci alım: 21 Ağustos – 13 Eylül 2021