İnşaat Mühendisliği Poznan Teknoloji Üniversitesi

Poznan Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1919

Tür: Devlet Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  Mimarlık, Elektronik ve telekomünikasyon, Bilişim, kontrol mühendisliği ve robotik

Rektör: Professor Tomasz Łodygowski

Öğrenci (toplam):15,4 bin

Akademik personel: 1,3 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

Poznan Teknoloji Üniversitesi, 1919 yılında kurulan Devlet Makine Mühendisliği Okulu’ndan doğmuştur. Mühendislik eğitiminde 100 yıllık tecrübesiyle PUT, uluslararası öğrenciler için yüksek kaliteli ve uygun fiyatlı bir yer olduğunu kanıtlamıştır. PUT, yaşam maliyetinin çok makul olduğu bir şehirde geniş eğitim seçenekleri ve uygun maliyetli öğrenim ücretleri (dönem başına 1.000 – 1.600 USD arasında değişen; AB öğrencileri için tamamen ücretsiz) sunar. Poznan Teknoloji Üniversitesi, 9 fakültede yaklaşık 16.000 öğrencisini desteklemek için 1.300’den fazla akademik personele sahiptir ve 33 çalışma alanı ve 100’ün üzerinde uzmanlık sunmaktadır. US News Best Global Universities’e göre, Poznan Teknoloji Üniversitesi, ülkedeki en iyi 4 teknik üniversite arasında yer aldı. Ayrıca, Dünya Üniversitelerinin en son Akademik Sıralamasında (Şangay Sıralaması olarak bilinir), PUT iki disiplinde dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasında yer aldı: bilgisayar bilimi ve makine mühendisliği. PUT, çok çeşitli lisans, lisansüstü programlar sunar ve ayrıca Disiplinlerarası Doktora Okulunu İngilizce olarak yönetir. Poznan Teknoloji Üniversitesi, “PUT – olumlu bir duygu içinde teknoloji” sloganına göre, öğrencileri için büyük bir endişeye sahiptir ve arkadaş canlısı bir çalışma ve yaşam ortamında yüksek kaliteli eğitimden keyif almalarını garanti eder.

Eğitim Süresi: 1.5 YIL
Eğitim Ücreti: 4000€
İnşaat Mühendisliği Poznan Teknoloji Üniversitesi

Açıklama:

Mezun, bilimsel Master of Science derecesi ve Mühendis unvanı alır. Çalışmalar sırasında öğrenci, malzeme mukavemeti, yapısal analiz, jeomekanik, bina teknolojisi, işletme yönetimi, çelik yapılar, beton yapılar, ahşap yapılar hesaplamalı mekanikte sayısal yöntemlerle özel bir referansla inşaat mühendisliğinde hem teorik bilgi hem de pratik beceriler kazanır ( yapıların statiği, kararlılığı, dinamikleri ve diğer ek konular. Mezun, bilgisayar destekli tasarımın pratik uygulamasıyla inşaat mühendisliğindeki karmaşık sorunları çözme yeteneğine sahiptir.

 

2)

1.5 YIL

2850€/1. YIL

1350€/Son dönem

Açıklama:

Çalışmanın amacı, ikinci aşama üniversite eğitimine sahip, inşaat mühendisliğinde inovasyonu sistem yaklaşımına (bilgi, enerji, iletişim, ulaşım sistemleri) dayalı olarak keşfetme, yürütme (başlatma) ve kullanma yeteneğine sahip inşaat mühendisliği yüksek lisansı hazırlamaktır. Bu dersin genel fikri: inovasyon alanını bulmak (birinci dönem), inovasyon seçeneklerini oluşturmak ve incelemek (ikinci dönem) ve inovasyonları uygulamaktır (üçüncü dönem). Bu çalışma, inşaat piyasasındaki liderler (uluslararası şirketler ve KOBİ) ile işbirliği içinde, gerçek sorunları çözme olasılıklarını inceleyerek hazırlanmıştır. Kurs süresince inşaat teknolojisi alanındaki öğrenciler için olası yaz paralı stajlar vardır. Bu Master Çalışmaları sırasında takımlarda çalışan öğrenciler (uluslararası: Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Birleşik Krallık, İsviçre, Almanya, Finlandiya ve Çek Cumhuriyeti, Litvanya, Polonya): (1) ortak işletmelerde (şirketler veya KOBİ) çalışmak, (2) Doktora üzerine çalışmak (3 çalışma seviyesi). Bu Master programının bir sonucu olarak SPIN-OFF / START-UPP’nin oluşturulması da dikkate alınmıştır.