İşletme AGH Üniversitesi

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Kuruluş yılı: 1919

Tür: Devlet Teknik Üniversitesi

Ana uzmanlıklar:  BT, Elektronik ve Telekomünikasyon, Mekatronik

Rektör: Prof. Dr. Hab. İnż. Tadeusz Słomka

Öğrenci (toplam): 34.19 bin

Akademik personel: 1.94 bin

 

PROFİL – KISA AÇIKLAMA

AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, en iyi ve en ünlü çağdaş Polonya üniversitelerinden biridir. Uzun yıllar üniversiteler listesinde ön sıralarda yer almaktadır. AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, modern teknolojiler alanında lider bir Polonya üniversitesidir ve prestijli uluslararası eğitim merkezleri grubuna aittir. Okulumuzun birçok avantajı vardır: 9.000 öğrenci için mükemmel tesisler, üniversite binaları için uygun bir konum, modern bir araştırma üssü, yurtiçi ve yurtdışındaki diğer üniversitelerle işbirliği ve mükemmel bir çalışma atmosferi sunan kendi kampüsü bulunmaktadır. Öğrenciler 58 çalışma alanı ve 200’den fazla uzmanlık eğitimi alırlar: madencilik ve metalurji, BT, telekomünikasyon, otomasyon, robotik, yeni malzemeler, teknik fizik, uygulamalı matematik ile yönetim ve sosyal bilimlerle yakından ilgili geleneksel çalışma alanları yer alır. Yeni disiplinler arasında Kültür Çalışmaları, Jeofizik, Petrol ve Gaz Mühendisliği, Tıp Fiziği, Akustik Mühendisliği bulunmaktadır. Şu anda, üniversite 2.000’den fazla araştırma görevlisi (550 bağımsız araştırmacı) istihdam etmektedir. AGH Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Amerika, Avrupa ve Asya’daki yabancı ortaklarla 200 genel anlaşma imzalanmıştır. Yaklaşık 300 sanayi firması ile işbirliği anlaşmaları imzalanmıştır. Anlaşmalar bilimsel, araştırma ve eğitimsel işbirliğiyle ilgilidir. Bu üniversiteden alınan diploma ile Polonya’daki ve yurt dışındaki en iyi şirketlere kapıyı gerçekten açmaktadır.

 

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 4000 €/YIL
İşletme AGH Üniversitesi

Açıklama:

Yönetim: Uluslararası Yönetim

Mezunlar, Avrupa tek pazarının kurallarına özel bir vurgu yaparak geniş uluslararası yönetim bilgisi edinirler. Pazarlama, ekonomik ve finansal bölümlerde kariyer yapmaya ve hem yerli işletmelerin hem de Polonya’da faaliyet gösteren yabancı şirketlerin bölümlerinin üretimini denetlemeye hazırlar. Program ilginç ve çeşitlidir, öğrencilerin yaratıcılığını, sosyal olgunluğunu ve kültürel duyarlılığını teşvik eder.

Küresel sorunlar ve özel uygulamalar, yalnızca değil, aşağıdaki kurslarda incelenecektir: Küresel Ekonomi, Stratejik Yönetim, Yönetimde Kantitatif Yöntemler, Liderlik ve Takım Yönetimi, Yönetim Muhasebesi, Uluslararası Proje Yönetimi, Çok Kültürlü Yönetim, Uluslararası Pazarlama, Kurumsal Sosyal Sorumluluk, Girişimcilik ve Yenilik, Polonya Dili ve Kültürü, İş İletişimi, Ekonometri, Oyun Teorisi ve Değer Temelli Yönetim Muhasebesi.

AGH Yönetim Fakültesi’nin profesyonel kadrosu tarafından yönetilen sınıflar çok etkileşimlidir ve pratik deneyim ve bilimsel bilgiye dayanmaktadır.