SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ

İşletme Finans ve Yönetim Varşova Ekonomi Üniversitesi

ÜNİVERSİTE HAKKINDA

SGH Warsaw School of Economics, August Zieliński tarafından 1906’da Polonya’nın ilk ekonomi üniversitesi olarak kuruldu.

Okulumuzda lisans ve yüksek lisans programlarına yaklaşık 13700 öğrenci kayıtlıdır, 700’den fazlası doktora düzeyinde ve 4900’den fazlası diğer lisansüstü derslerini tamamlamaktadır. SGH, 790’ın üzerinde öğretim ve araştırma personeli istihdam etmektedir.

SGH’de verilen Uluslararası Yönetim programında CEMS Masters, dünya çapında ilk 5’de yer almaktadır (2015 baskısı).

Newsweek’in Polonya baskısı gazetecilerinin görüşüne göre, tüm Polonya üniversiteleri arasında mezunlarına iyi bir iş bulma konusunda en büyük şansı veren SGH’dir.

Bağımsız anketlere göre SGH Varşova Ekonomi Okulu mezunları, Polonya üniversitelerinin mezunları arasında en yüksek maaşlara sahip.

SGH öğrencileri neredeyse 60 ülkeyi temsil ediyor.

5 Aralık 2001’den müzakerelerin sonuna kadar Polonya’nın Avrupa Birliği üyeliğinin ana müzakerecisi, SGH mezunu ve öğretim görevlisi Jan Truszczyński idi.

Bir SGH mezunu ve öğretim görevlisi olan Profesör Leszek Balcerowicz, Polonya Ulusal Bankası’nın eski Başkanı, eski Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı, 1989’dan sonraki Polonya ekonomik dönüşümünün ana mimarı olarak kabul ediliyor. Aslında Polonya maliye bakanlarının çoğu SGH’den mezun oldu.

Avrupa Komisyonu’nun (Bölgesel Politika için) ilk Polonyalı komiseri olan Profesör Danuta Hübner, daha önce Polonya Cumhuriyeti Avrupa İşleri Bakanı ve Avrupa Entegrasyonu Komitesi Dairesi Başkanı ve Bakanlıkta Devlet Sekreteri idi. Polonya Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı, SGH mezunu ve öğretim görevlisidir.

Eğitim Süresi: 2 YIL
Eğitim Ücreti: 3800€/YIL

İşletme Finans ve Yönetim Varşova Ekonomi Üniversitesi

SGH Warsaw School of Economics’teki Küresel İşletme, Finans ve Yönetişim alanındaki ikinci aşama çalışmaları, uluslararası işbirliği, finans ve pazarlamanın mevcut, hızla değişen ortamına odaklanmaktadır. Program, edinilen analitik becerileri geliştirerek ve özellikle uluslararası ticaret ve işbirliğindeki yönetimsel zorlukların üstesinden gelmek için ilgili bir dizi konu ekleyerek Lisans programına dayanmaktadır.

Mezunlar, uluslararası ticaret ve yönetişimin doğası ve işleyişi hakkında derinlemesine ve kapsamlı bir anlayış kazanırlar. Kurumsal finans, lojistik, satış ve pazarlamayı içeren gelişmiş analitik görevleri yerine getirebilirler, bu nedenle kurumsal, hükümet ve sivil toplum birimlerinde üst düzey analitik pozisyonları almak için donanımlıdırlar. Edinilen yönetim becerileri, çeşitli uluslararası ve organizasyonel ortamlarda yönetici veya girişimci olarak kariyer yapmalarına izin verir. Müfredat ayrıca doktora programlarında ileri eğitim için temel sağlar.

 

 

SGH Warsaw School of Economics’te Küresel İşletme, Finans ve Yönetişim alanında ikinci aşama çalışmaları mezunu:

[bilgi:]

Söz konusu alanı ve küresel işletme, finans ve yönetişimde uygulanan beceri ve araştırma yöntemlerini tam olarak anlayan,

Uluslararası işletme, uluslararası finans ve uluslararası yönetişim alanında teorik ve pratik bilgiye ve uluslararası düzeyde işletme ve ekonomide etkin problem çözme yöntemlerine hakim,

Ekonometrik ekonomik veri analizi yöntemleri ve nitel analiz yöntemleri hakkında bilgi sahibi olmanın yanı sıra uluslararası iş çevreleri hakkında bilgi ve anlayışa sahiptir: kurumsal, kültürel, yasal ve teknolojik,

[Beceriler:]

Araştırma sürecini farklı alanlarda tasarlama, tasarlama, uygulama ve yönetme becerisini gösterir,

uluslararası düzeyde mesleki faaliyet yürütme becerisini gösterir,

Bilimsel ve mesleki sorunları tanıma, stratejik bir analiz süreci düzenleme ve sonuçlarını özlü bir şekilde sunma becerisini gösterir,

[sosyal yeterlilikler:]

Etkili ekip çalışması, grup, liderlik, iletişim ve müzakere yapabilen,

Bilgiyi bütünleştirebilir ve karmaşıklığını idare edebilir, ayrıca eksik veya sınırlı bilgilerle yargıları formüle edebilir,

uluslararası ticaretin etik iş kuralları ve kurumsal sosyal sorumluluğu hakkında bilgi sahibidir ve söz konusu ilkelere uygun hareket edebilir.